BKM SPU Nitra VS MBK ASK Slávia Trnava 70 : 50
20:13 | 22:14 | 11:14 |17:9

Body: Koza Matej – 23 bodov; Špánik Fedor – 9 bodov; Savara Michal – 8 bodov; Karell Jakub – 3 body; Jursa Jozef – 2 body; Bucalo Simon – 2 body; Bažík Michal – 2 body; Augustín Marcel – 1 bod;

Tréner Šušanský:

Cez víkend sa vo svojom úvodnom kole nadstavbovej časti predstavilo naše družstvo starších žiakov-U15 v dvojzápase so súperom z Nitry, no bohužiaľ neúspešne a zo zmiešanými pocitmi a výkonmi.. 

V sobotu, 26.3.2022 sme vycestovali na zápas do Nitry. Náš výkon bol už od úvodného rozkoku dosť rozpačitý, pod ktorý sa podpísalo aj množstvo neúspešných zakončení. Čo nás stálo či už možné víťazstvo alebo minimálne dobrý pocit z predvedenej hry. Samozrejme, nemôžem tvrdiť, že iba naša nízka úspešnosť v zakončeniach bola rozhodujúcim činiteľom. V zápase sa udialo množstvo aspektov, ktoré ovplyvnilo vývoj zápasu. Pre mňa, ako pre trénera smerujúceho najmä deti a mládež, bolo najväčším zadosťučinením, kedy sme s chlapcami cez polčasovú prestávku „hodili reč“ počas ktorej sa mi vyjadrili, že si uvedomujú nepriaznivý vývoj zápasu zapríčinení skratka zlým výkonom. Požiadali ma, aby som v druhom polčase nezasahoval takticky do hry, pretože sa chcú oni zo cťou a bojovnosťou popasovať o skorigovanie výsledku a priebehu hry. Chlapcom som na ich požiadavku vyhovel a som nesmierne hrdý, že sa takto zadpovedne postavili k veci. Práve toto považujem za najväčší ukazovateľ, že sa ich formovanie osobnosti a kolektívu poberá správnym smerom. 

MBK ASK Slávia Trnava VS BKM SPU Nitra 63 : 77
17:16 | 14:27 | 20:17 |12:17

Body: Koza Matej – 21 bodov; Savara Michal – 15 bodov; Špánik Fedor – 11 bodov; Jursa Jozef – 8 bodov; Karell Jakub – 6 bodov; Bucalo Simon – 2 body;

Tréner Šušanský:

V druhom kole, v nedeľu 27.3.2022 nás čakala odveta, do ktorej sme vstupovali s cieľom napraviť včerajší „zlý zápas“. Do zápasu sme vstúpili koncentrovaný a odhodlaný plniť pokyny a naučené veci, čo sa nám celý prvý polčas aj darilo. Prezentovali sme sa krásnym jednoduchým basketbalom, kedy sa nám množstvo útočných akcií darilo zakončiť najmä po kombinácii „hoď a bež“. 

Avšak, za rozhodujúci hráčsky aspekt zápasu, kedy sme opäť odchádzali s prehrou, považujem pasivitu hráčov od lopty v útoku a zlé rozhodovanie sa pri spôsobe zakončení v druhom polčase. A samozrejme, zlé obranné postavenie, ktoré sme mali azda väčšinu zápasu. 

V závere chcem povedať, že sme si s chlapcami celé víkendové dianie zápasov prešli, vysvetlili a poukazovali. Najbližší tréningový mikrocyklus vieme akým smerom uberať a verím, že vyššie spomínané nedostatky „doladíme“.