V utorok, 30-teho augusta, sme na domácej palubovke mestskej športovej haly privítali súpera z Českej republiky – basketbalový klub BK Zlín. Hneď úvodom chcem súperom poďakovať, že si našli čas a prostriedky pricestovať a ponúknuť nám kvalitnú medzinárodnú konfrontáciu.

Od úvodného rozskoku bolo cítiť väčšiu istotu v hre na strane súpera. Náš herný prejav bojoval s kŕčovitosťou a neodvahou až strachom. V prvom zápase sme sa však nakoniec dokázali ako tak odpútať od týchto pocitov a byť solídnym súperom. Dokázali sme sa držať, i keď s chybami, naučenej hry ktorou sa chceme prezentovať v novom hracom období a taktiež aj naša obranná fáza hry nebola katastrofická. Dokonca sme miestami strážili dobre obranný doskok a dokázali zrealizovať pomerne slušný prechod do rýchleho protiútoku. Druhý zápas dňa sa mi ťažko komentuje, nakoľko sám aj s odstupom času ťažko hľadám slová, ako ho opísať. Myslím si, že tí, ktorí boli prítomní si urobili vlastný obraz. Taktiež verím, že budú minimálne so mnou súhlasiť, keď poviem, že sa na zápas pozerajme ako na veľký výkyv chlapcov a na zlú nepríjemnú skúsenosť zavinenú ich laxným prístupom, ktorú musia spracovať a pokúsime sa ju zužitkovať v náš prospech ako prostriedok sebarozvoja či už hráčskeho alebo súkromného profilu. 

Prípravné zápasy sa nesú najmä v duchu nesledovať vývoj zápasu z pohľadu skóre, ale z pohľadu sa zohrať a „vychytať muchy“ na ktorých ešte treba pracovať a zdokonaliť ich do sezóny. Myslím si, že sme celkovo tento cieľ splnili a zápasy nám všetkým ponúkli dobrú optiku našej hry. 

Ďalej môžem len povedať, že prípravný dvojzápas tejto úrovne nám zaistili skvelé ukončenie letnej prípravy a načerpanie nenahraditeľných skúseností.

Tréner Ivan Šušanský