Čaká ťa práca s mladým tímom, je to určitým spôsobom motivácia?
Práca s mladým tímom je pre trénera oveľa väčšou výzvou, nakoľko mladí hráči sú formovateľnejší a dravejší. Treba si však uvedomiť, že tento mladý tím je len na akomsi začiatku a my sa budeme snažiť postupnými krokmi posúvať tento tím dopredu. Osobne si myslím, že v horizonte dvoch až troch rokov má toto družstvo potenciál predvádzať veľmi kvalitný basketbal na rozhraní extraligy a 1. ligy.
Ako si predstavuješ herný štýl tohto tímu?
Nakoľko máme veľmi mladé družstvo so širokým počtom hráčov a vekovým priemerom okolo 21 rokov, tak sa budeme uberať k dynamickému a rýchlemu útočnému basketbalu s podporou nátlakovej celoplošnej obrany. Taktiež našou úlohou je zlepšiť minuloročné kolísavé výkony, zlepšiť hru pod tlakom a byť sebavedomejší pri hre jeden proti jednému.
Slabá obrana, to bola asi najslabšia časť mozaiky tímu v minulom roku. Ako ju zlepšiť…
Na obranu sa určite zameriame hlavne v tomto prípravnom období, kde sa budeme snažiť dostať do myslenia hráčov iný pohľad na obrannú činnosť. Taktiež by nám mali pomôcť hráči, ktorí k nám prišli v priebehu letnej prestávky a dúfam, že vytvoria zdravú konkurenciu v tíme.
Náš tip je, že tím sa pri trocha šťastí môže dostať do play off, Tvoj názor?
Ťažko sa mi momentálne odhaduje kam sa môžeme dostať nakoľko som posledné dva až tri roky sledoval prvoligový basketbal len podľa tabuľky. Bude mať na to vplyv veľmi veľa faktorov, z ktorých niektoré budeme vedieť ovplyvniť iné zase nie. Naším cieľom je dobre sa pripraviť na prvý ligový zápas, ktorý chceme vyhrať a potom na ďalšie.
Ďakujeme za rozhovor.
20130922_092230
SLÁVIA DO TOHO!