MBK Slávia Trnava – BK SPU Nitra     70 : 54 (11 : 11, 32 : 28, 49 : 41)

Body MBK Slávia Trnava : Hirner 32 b, Švenk 12 b, Mečiar 7 b, Pozdech 4 b, Šuran 4 b, Skubeň 3 b, Knapík 2 b, Beluský 2 b, Koroš 2 b, Lelkeš 1 b, Martinek 1 b, Marek 0 b

Najlepší strelci BK SPU Nitra: Pisaha 15, Pružinec 9

Domácemu tímu MBK Slávia Trnava sa vydaril vstup do turnaja, keď v otváracom stretnutí porazili BK SPU Nitra 70 : 52. Počas stretnutia sa darilo najmä domácemu Hirnerovi najlepšiemu hráčovi na ihrisku autorovi 32 bodov. V drese hostí patrili k najlepším Masaryk a Pružinec.

Tréner domácich Jozef Suchoň: Zápas začali obe družstvá koncentrovane a držali vyrovnaný stav počas celého prvého polčasu. My sme už konečne mohli do zápasu zapojiť aj viacerých zranených hráčov (Hirner, Švenk, Beluský) a tým sme dokázali udržať vysoké tempo hry počas celého zápasu. Výkonom ma potešil najmä Hirner, ktorý počas zápasu si vyskúšal všetky posty a pridal k dobrému výkonu aj 32 bodov. Taktiež výkon Beluského a Švenka v druhom polčase bol na slušnej úrovni. Dúpfam, že v ďalších zápasoch sa k týmto výkonom pridajúp aj ďalší naši hráči a náš výkon pôjde ešte vyššie.

MBK Slávia Trnava – MBK Pezinok      78 : 64     ( 23 : 16, 40 : 33, 64 : 43 )

Strelci MBK Slávia Trnava:  Hirner 22 b, Švenk 16 b, Pozdech 11 b, Beluský a Skubeň po 8 b, Mečiar 6 b, Knapík 3 b, Lelkeš 2 a Šuran po 2 b

Do druhého zápasu turnaja nastúpili domáci hráči nadviazať na lepšiace sa výkony z predchádzajúcich zápasov a hneď v úvode si vypracovali 8 bodový náskok, keď v 4 minúte vyhrávali 9 : 1. Hosťom z Pezinka sa až v druhej štvrtine podarilo priblížiť domácim na rozdiel jedného bodu a prinúptili trénera domácich vziať si oddychový čas, aby mladých Slávistov upokojil. Od týchto momentov už až do konca zápasu domáci držali opraty vo svojích rukách a kontrolovali hru. V poslednej štvrtine dostali priestor už všetci hráči, aby nazbierali cenné skúsenosti. Pre domácich to bolo už druhé víťazstvo na turnaji, ktoré im zaručovalo boj o 1. miesto.

MBK Slávia Trnava – BK Klokani Komárno      64 : 83    ( 17 : 18, 37 : 36, 48 : 49 )

Strelci MBK Slávia Trnava:  Hirner 23 b, Mečiar a Skubeň 8 b, Švenk, Pozdech a Beluský po 6 b, Šuran 4 b, Lelkeš 3 b

V poslednom zápase turnaja si domáci hráči v priamom súboji o celkové prvenstvo zmerali sily s hráčmi Komárna. Trnavčania nastúpili do tohto zápasu veľmi odhodlane a prvých 5 minút zápasu na palubovke jasne dominovali a viedli 9 : 3. Hostia sa, ale s postupom času dokázali vyrovnať s tlakom domácich a do polčasu znížili stav. Do šatní odchádzali Trnavčania s 1 bodovým vedením. V tretej štvrtine Komárňanci otočili misky váh vo svoj prospech, keď domáci nepremenili viacero ľahkých striel a nedokázali si poradiť najmä s rýchlimi obvodovými hráčmi súpera. Zlomový okamih zápasu nastal v poslednej štvrtine, keď hneď v úvode tejto časti odskočili dvoma presnými trojbodovými hodmi a dvoma rýchlymi prienikmi hostia na rozdiel 12 bodov a domáci už nenašli dostatok síl na odpoveď. V závere zápasu sa na ihrisko dostali aj hráči z lavičky. Po víťazstve sa mohli hráči Komárna tešiť s víťazstva v turnaji. Domáci Trnavčania skončili nakoniec druhý a nebyť pokazeného druhého polčasu mohli prejsť turnajom bez prehry.

Ďalšie výsledky:

BK SPU Nitra – BK Klokani Komárno      50 : 69      ( 17 : 17, 29 : 29, 37 : 47 )

MBK Pezinok – BK SPU Nitra                58 : 74      ( 13 : 17, 29 : 35, 43 : 55 )