2 prehry si zaknihovali naši muži cez tento víkend:
MBK AŠK Slávia TRNAVA – BK ŠKP Štart BRATISLAVA 71:99 ( 25:27, 33:43, 48:67 )
štvrtiny : 25:27, 8:16, 15:24, 23:32
Body za MBK : Hanusek 31, Zaťko 12, Šušanský 10, Švenk 5, Labuda 2 ( Pozdech 7, Lennaertes 2, Rantuch 2, Pinček, Synak, Vencelík )
Na prvoligový zápas prišlo do Trnavy celkom iné mužstvo ŠKP, aké nastúpilo pred týždňom na stretnutie 2. kola Slovenského pohára. Napriek tomu prvá desaťminútovka sa niesla v znamení rovnocenného súboja, ešte v jej závere Slávisti viedli po trojke Švenka 25:21, ale posleddné slovo mali hostia a vyhrali ju o dva body. Druhá štvrtina priniesla strelecký prepad domácich – z 15 pokusov premenili iba 4, nežiarili ani hostia, ale aj tak im 15 bodov stačilo po prvom polčase na vedenie o 10 bodov. K tomu im v posledných sekundách „pomohla“ technická chyba Pozdecha, po ktorej premenili jeden trestný hod a z následného vyhadzovania od poliacej čiary úspešne zakončili strlou za tri body.
Trnavčania nezychytili nástup ŠKP do druhého polčasu, hostia dominovali v doskakovaní pod oboma košmi a keď sa domácim nedarila streľba spoza trojkového oblúka, o ich víťazstve bolo rozhodnuté- Pochvalu si zaslúži Hanusek za streleckú efektivitu a dobré doskakovanie. Milan Lihan (asistent trénera)

MBK AŠK Slávia TRNAVA – MŠK Iskra PETRŽALKA 69:86 ( 23:21, 38:46, 55:65 )
štvrtiny : 23:21, 15:25, 17:19, 14:31
Body za MBK K : Zaťko 12, Pinček 6, Synak 6, Hanusek 4, Šušanský 2 ( Ábel 16, Rantuch 12, Švenk 11, Labuda, Pozdech )
Do zápasu s Petržalkou nastúpili domáci aj s Ábelom, ktorý v sobotu hral v Košiciach za Nitru v extraligovom zápase, a keď bol k dispozícii aj Hanusek, znamenalo to posilnenie nádejí na lepší výsledok. Žiaľ, tentoraz platilo, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Hanusek začal zápas dvoma úspenými pokusmi spod koša, ale v 2. minúte zle doskočil a podvrtol si členok, čo znamenalo na jednej strane koniec jeho účinkovania v zápase, na druhej značné oslabenie útočného potenciálu Slávie. Napriek tomu silnejšiemu súperovi v prvej desaťminútovke statočne vzdorovali a vyhrali ju o dva body.
V druhej štvrtine bolo rozhodujúce, že Petržalčania nepúšťali Trnavčanov pod svoj kôš, tým sa streľba zvonka príliš nedarila, ale čo bolo ešte dôležitejšie – hráči Iskry potrestali každú z ôsmich stratených lôpt súpera a dosiahli tak lacných 15 bodov.
Na vysoké víťazstvo hostí to nevyzeralo ani po treťom dejstve, viedli o 10 bodov, ale v poslednom už dominovali, domácim odchádzali sily a poslednú štvrtinu prehrali o 17 bodov-
Napriek tomu treba skonštatovať, že ich výkon v tomto zápase bol podstatne lepší ako proti ŠKP a treba len veriť, že v nasledujúcich zápasoch sa prikloní šťastie aj na ich stranu.