Dnes sme ukončili sezónu 2016/17 družstva U13 priateľským turnajom v domácom prostredí na Slávii, kde sme hostili družstvá z Malaciek a Kubína. Naše družstvo U13 doplnené o hráčov U14 (Tomáš Chmelan a Oliver Melišík) odohralo dva zápasy. V prvom sme podľahli Malackám, ktoré pricestovalo na turnaj s družstvom U14, a bolo aj napriek našim dvom posilám nad naše sily. Malacky rovnako porazili aj Kubín a turnaj zaslúžene vyhrali. V poslednom zápase sme bojovali o striebro s družstvom Kubína a po veľmi vyrovnanom a dramatickom priebehu sme sa nakoniec tešili z víťazstva. Naši chlapci sa po pomalšom začiatku vyburcovali k bojovnému výkonu, zlepšili hru v obrane aj prechod do útoku. Tréner Horváth sa netradične predstavil na lavičke Kubína, kde v minulom roku basketbalovo pôsobil.
Výsledky však neboli to podstatné, prečo sme turnaj zorganizovali – do zápasov sa zapojili všetci hráči z lavičky a mohli si tak overiť čo sa počas tréningov naučili, v čom je potrebné sa zlepšiť pri konfrontácii s kvalitnými súpermi.
Bola to zároveň pekná bodka za sezónou 2016/17, ďakujeme všetkým trénerom za odovzdávanie skúseností a chlapcom za poctivý prístup a bojovnosť na ihrisku ako aj burcovanie spoluhráčov z lavičky.
Martin Bachorík (vedúci družstva).
U13_10.6.