MBK AŠK Slávia Trnava – BK MŠK Žiar nad Hronom  32:80 Body Slávia: Kouba Dávid – 8 bodov (TH 2/0), Černuška Michal 7 bodov (TH 4/0), Kollar Matúš – 6 bodov (TH 6/0), Čmarada Tomáš – 3 body (TH 5/3), Vítek Patrik – 3 body (TH 4/1), Hanák Oliver 3 body (1x trojka), Kmety Hugo 2 body (TH 2/0), Kršák Andrej, Nagy Milan, Rapavý Matúš, Grimek Nikolaj. Tréner Herega: Túto Sobotu dňa 15.10.2022 sme doma odohrali dvojzápas proti favorizovanému Žiaru nad Hronom. Vstup do zápasu nám herne zase vyšiel, ale od úvodných minút sme sa zase trápili v koncovke, následkom čoho sme prvú štvrtinu prehrali v pomere 9:12. V druhej štvrtine sa obraz hry moc nezmenil, súper hral tzv. „HRU NA BUKA“, kedy jeden z hráčov vybieha automaticky dopredu a ktokoľvek loptu chytí ju prehadzuje cez celé ihrisko s ubúdajúcimi silami sa chlapci nestíhali vracať a táto taktika, začala sláviť úspech. Polčas aj vďaka ďaleko vyššej úspešnosti streľby, súper vyhral 29:17. Vstup do druhého polčasu nám príliš nevyšiel, do koša to nepadalo ani z jasných pozícií a chlapcov to psychicky položilo. V zápase nás môže mrzieť veľké množstvo stratených lôpt a okrem strašnej úspešnosti streľby z pola, aj úspešnosť streľby z TH celkovo 23/4. Zahrali si všetci chalani a bojovali až do posledných sekúnd zápasu. MBK AŠK Slávia Trnava – BK MŠK Žiar nad Hronom  43:84 Body Slávia: Kollar Matúš – 18 bodov, Černuška Michal 4 body (TH 4/0), Kouba Dávid – 4 body, Čmarada Tomáš – 4 body, Kmety Hugo 4 body, Kršák Andrej – 4 body, Vítek Patrik – 3 body (1x trojka), Hanák Oliver 2 body, Nagy Milan, Rapavý Matúš, Grimek Nikolaj. Tréner Herega: Druhý zápas sa od prvého príliš nelíšil, my sme poctivo bránili od úvodu do konca celoihriskovú obranu, ktorá nám vychádzala pokiaľ ju hralo všetkých päť hráčov, čo sme bohužiaľ neboli schopní udržať viac ako dva krát za sebou. V prvom polčase sme hrali ako tak kolektívne a do protiútokov sme prechádzali prihrávkami a nebyť našej strašnej úspešnosti streľby by prvý polčas vyzeral inak, bohužiaľ skončil 40:31 pre súpera. Vstup do druhého polčasu nám v tejto sezóne ešte nevyšiel, chlapci sa akosi uspokojili, že zo súperom to nemusí byť vysoká prehra a prestali sme hrať aktívne hlavne v obrane. V útoku sme začali sólovať hlavne v prechode do protiútoku a súper trestal každú príležitosť, ktorú dostal a nebolo ich málo. Navyše sa do problémov s faulami dostal Michal Černuška, ktorý svojou rýchlosťou robil súperovi problémy najmä v obrane. Konečný výsledok 84:43 vyzerá na obrovskú prevahu súpera, no na palubovke to tak rozhodne nevyzeralo, potrebujeme aby naše družstvo bolo zdravé a jednotlivci si vstúpili do svedomia a dali do svojho výkonu 100% vždy keď sú na ihrisku. Znovu si zahral každý zúčastnený, čo je prioritou týchto žiackych súťaží a zápasy nám ukázali naše slabiny na ktorých musíme popracovať.