MBK AŠK Slávia Trnava – Baník Cígeľ Prievidza 107 : 74 ( 29:16, 55:34,
86:51 )

štvrtiny : 29:16, 26:18, 31:17, 21:23

Body : Michálik 26, Hanusek 25, Mlynek 19, Renert 17, Hirner 6
( Predný 6, Mečiar 3, Rantuch 3, Novomestský 2, Horňák )

V poslednom zápase na domácej palubovke nastúpili muži MBK AŠK Slávia Trnava proti Baníku Cígeľ Prievidza. V Prievidzi Slávisti vyhrali po predĺžení 94:91 ( 41:45, 83:83 ) a v tomto zápase išlo obom družstvám o prvé víťazstvo – Baník Cígeľ vo finálovej skupine ešte nevyhral a MBK nezvíťazil v odvetnej časti.
Zápas mal vôbec zaujímavú predohru. Tréner Prievidze Ján Beránek požiadal o odloženie zápasu pre chorobu hráčov ( podľa vyžrebovania sa mal odohrať 12. IV. ), ale súhlasil s jeho odohratím v utorok 14. IV. ( hráči už zrejme boli zdraví). Hostia pred zápasom nepredložili súpisku a licencie a navyše mali bledé dresy, takmer totožné s dresmi Trnavy, pričom hosťujúci celok má nastúpiť v tmavých dresoch. A tak manažér Trnavčanov Juraj Lipták musel vyloviť zo skrine staršie čierne, aby mal zápas regulárny priebeh a mohlo sa začať.
Prvé dva body zaznamenal pivot baníkovcov exligista Szalay, ale potom už začali preberať oťaže zápasu domáci, vedenie 11:7 zvýšili na 21:7 a prvú štvrtinu vyhrali 29:16.
V dobrom výkone pokračovali aj v druhej desaťminútovke, darilo sa im aj strelecky – spod koša premenili všetkých šesť pokusov a ak by premenili v závere Mlynek a Predný po dva trestné hody, mohol byť polčasový výsledok vyšší ako 55:34.
Pred začiatkom druhého polčasu bola v hre otázka, či Trnavčania vydržia v nasadenom tempe. Vydržali, pokračovali v dobrej streľbe, spod koša z 13 pokusov premenili 10 a z poľa za dva body zo 7 tri, svoj náskok ešte zvýšili a tretie dejstvo sa skončilo za stavu 86:51.
Zápas sa v poslednej časti dohrával bez pochýb o tom, kto zvíťazí, čakalo sa len na to, či padne „stovka“. Padla, aj keď Slávia nedohrávala v najsilnejšom zložení, príležitosť dostali všetci hráči, stý bod zaznamenal Mlynek a MBK zvíťazil 107:74. U družstva hostí stojí za zmienku strelecká potencia Matycha, ktorý zaznamenal 35 bodov !
V porovnaní s predchádzajúcimi domácimi zápasmi výrazné zlepšenie nastalo v streľbe – štyria hráči základnej zostavy dosiahli dvojciferný počet bodov ( Michálik 26, Hanusek 25, Mlynek 19, Renert 17 ).
Dobre doskakovali – v útoku získali 16 lôpt ( najviac Hanusek 6, Mlynek 5 ) a v obrane 23 ( najviac Michálik 6, Novomestský a Renert po 4 ). Plusoví boli aj v rozdiele získaných a statených lôpt – vybo- jovali 16 ( najviac Renert 6 ) a stratili 13. Dobre kombinovali, o čom svedčí 23 asistencii -najviac mali na svojom konte Hirner, Novomestský a Renert po 5.
So súťažou sa Trnavčania rozlúčia dvojzápasom 25. IV. v Lučenci s domácim MBK a 26. IV. v Košiciach