IMC Považská Bystrica – MBK AŠK Slávia Trnava 79:80 po predĺžení (polčas 36:35, zápas 69:69)
Body Slávia: Šimko 23, Pavlech 15, Chmelan 12, Kiss 12, Bejda 9, Kuchárek 6, Roháč 2, Takács 1
Súpera, ktorého sme v tejto sezóne zdolali už 2x, sme nespoznávali. Zápas bol dramatický až do samého záveru. 40 sekúnd pred koncom riadneho času sme viedli o 6 bodov (69:63), súper vyrovnal a keď Filip nepremenil 2-takt v poslednej sekunde, zápas išiel do predĺženia. V predĺžení sme stratili sľubný 5-bodový náskok a 40 sek. pred koncom prehrávali o 2 body. V samom závere všetko zachránila Tiborova 3-ka 5 sek. pred koncom a úspešný blok Tomáša 2 sek. do sirény.
Odvážame si dva body do tabuľky. Na hre sa prejavili vianočné prázdniny, naša hra nebola podľa našich predstáv – viazla kombinácia, nedarila sa streľba.
Vítame v tíme Mateja Roháča (dres č.1), ktorý k nám prestúpil do konca sezóny 2017/2018. Veríme, že zapadne do kolektívu zo športovej aj kamarátskej stránky. Blahoželáme mu k prvým bodom za MBK.
Pavel Kucharek (vedúci družstva)
Zápas v Bánovciach je odložený pre chorobu v súperovom tíme. Náhradný termín sa hľadá.