MBK AŠK Slávia TRNAVA – IMC Slovakia POV. BYSTRICA 65:84 (16:17, 40:44, 46:70)
štvrtiny: 16:17, 24:27, 6:26, 19:14
Body za Trnavu: Hanusek 22, Šušanský 8, Hirner 4, Labuda 4, Teplan (Švenk 13, Horňák 4, Pozdech 4, Treflík 4, Rantuch 2, Synak)
Trestné hody : 9/ 16 – 11/23; fauly : 25 – 20 – 5 osobných chýb :
Hanusek v 40. min.; trojky : 4 – 6
V krátkom časovom rozpätí sa muži MBK Trnava stretli s Považskou Bystricou, tentoraz v II. kole Slovenského pohára.
Hostia prišli bez extraligistov Sameka a Štefeka z Nitry a Belavého zo Svitu a bol predpoklad, že zápas bude mať vyrovnanejší priebeh ako ten prvoligový.
Prvý polčas tomu nasvedčoval – obe družstvá sa striedali vo vedení, až v jeho závere sa podarilo hosťom získať mierny náskok a na polčasovú prestávku odchádzali s náskokom štyroch bodov.
O výsledku sa rozhodlo v tretej štvrtine, Trnavčanom sa nevydaril vstup do nej, Slovakia zvýšila svoje vedenie na 59:42 a v túto chvíľu bolo jasné, že si víťazstvo nenechá ujsť. V tejto časti zápasu Domáci zaznamenali iba šesť bodov a to bolo viacej ako málo. Posledné dejstvo zápasu malo vyrovnanejší priebeh, MBK sa podarilo znížiť náskok súpera na 14 bodov, ale ten odpovedal deväťbodovou šnúrou a po poslednom hvizde rozhodcov bola na ukazateli skóre stav 65:84.
Milan Lihan

MBK AŠK Slávia TRNAVA – ŠBK Junior Levice 28:82 (15:19, 18:44, 26:60)
štvrtiny : 15:19, 3:25, 8:16, 2:22
Body za Trnavu : Henisch 15, M. Dušanič a Náhlik po 5, Bachorík 3
Trnavčania skúsenejšiemu súperovi kládli v prvej štvrtine výrazný odpor a prehrali ju len o štyri body. Zlom nastal v druhom dejstve, kedy hostia prevzali iniciatívu a na polčasovú prestávku odchádzali s náskokom 26 bodov.
Tretia osem minútovka mala opäť vyrovnanejší priebeh, ale v záverečnej štvrtine prevzali iniciatívu hostia a presvedčivo zvíťazili.
Vzhľadom na to, že pre domácich chlapcov to bol prvý oficiálny zápas a naviac nenastúpili v najsilnejšom zložení, to nebol najhorší výkon. Levičania disponujú širším kádrom, majú za sebou dlhšiu prípravu s domácich prevýšili
väčším prehľadom, lepšou loptovou technikou a úspešnejším zakončovaním akcií.