Príprava:
Z družstva nám odišli po sezóne traja kvalitní prvoligoví hráči Petráš, Sečeň (Sereď) a Vago (USA) ako aj hlavný tréner Peter Orgler (Karlovka BA). Naopak sme družstvo doplnili o skúsených hráčov ako Urlanda, Ilavského a z Trenčína k nám prišiel Horňák. V príprave sme odohrali viacero zápasov s kvalitnými súpermi či už z Extraligy (Nitra) ako aj zahraničia (Gyor), kde sme si vyskúšali hru proti lepším súperom. Prípravu preto, aj z tohto hľadiska považujem za vydarenú a dúfam, že nám pomôže k čo najlepšiemu umiestneniu v lige.
Sezóna 2014/15:
Hneď na úvod sezóny sme cestovali k najkvalitnejšiemu súperovi západnej časti 1.ligy do Považskej Bystrice, kde nám zápas nevyšiel a bola to pre nás zatiaľ jediná prehra. Od tohto momentu sa družstvo neustále zlepšovalo a momentálne ťahá sériu 6 výhier v rade. Chlapci vytvorili dobrú partiu o čom svedčí, že v lige máme najviac asistencií a hráme kombinačný basketbal, kde každý hráč je pre súpera nebezpečný. Taktiež sa snažíme o rýchly prechod do útoku, kde však máme ešte rezervy. Stále sa nám však nedarí udržať koncentráciu počas celého zápasu a v každom zápase sa nevyhneme určitému výpadku, kde súperovi dovolíme hrať s nami vyrovnanú partiu. Aj napriek tomu sme zatiaľ spokojný s nasadením hráčov či už počas zápasov ako aj tréningov. Našou úlohou pred ďalšou časťou však bude zapracovať na agresívnejšej obrane ako aj zlepšení úspešnosti streľby.
Z hráčov prvá časť sezóny najviac sadla Mlynekovi a Hanusekovi, ktorí okrem prvého zápasu boli na svojich postoch dominantní a taktiež dobrými výkonmi sa prezentoval aj Ilavský a v prvých zápasoch Renert. Stabilné výkony podávali taktiež Michalík a Urland, ale bohužiaľ pre nás obaja neboli zdravotne v poriadku vo viacerých zápasoch. Teší ma aj to, že sa zlepšujú aj ďalší hráči či už je to Predný, ale i Novomestský. V ďalšom priebehu základnej časti sa pokúsime o ďalšie dobré výkony a budem rád ak viac priestoru dostanú aj hráči, ktorým sme zatiaľ dali menšiu minutáž v zápasoch.

Jozef Suchoň – tréner