U15
Inter Bratislava – Slávia Trnava 112:16 (27:2, 55:6, 77:12)
Body Slávia: Solomon Iwerebor 5, Lukáš Morvay a Laco Novák po 4, Rasťo Kollár 2 a Adam Buček 1 bod

BSC Bratislava – Slávia Trnava 40:44 (11:10, 19:20, 27:33)
Body Slávia: Stano Slezák 14, Solomon Iwerebor 8, Lukáš Morvay a Laco Novák po 6, Peter Bachorík 3, Rasťo Kollár, Martin Masaryk a Juraj Veselský po 2 a Jakub Mečiar 1 bod

Máme za sebou ďaľší zápasový víkend, tentoraz proti dvocici Bratislavských družstiev. Kým v sobotu sme prehrali s minuloročný majstrom SR, v nedeľu sme zaknihovali prvé historické majstrovské víťazstvo nášho tímu.
Zápas na Interi sa niesol jasne v réžii domácich, od úvodu bol súper nad naše sily. Ich tradične tvrdá osobná obrana nám zamedzovala v rozohrávke, z čoho pramenili časté straty lôpt a rýchle koše súpera. Potešiť nás môže len doskok pod vlastným košom, kde sa naši najvyšší hráči presadzovali častejšie ako v minulosti. Príestor dostali všetci hráči na súpiske a zápas pokazil len pán rozhodca, ktorý zbytočným zasahovaním do zápasu zdramatizoval hru na našej strane – vylúčení boli Stano Slezák aj Peter Bachorík, dostali sme aj viacero úmyselných (a vymyslených) faulov.
V nedeľu sme nastúpili proti tímu BSC vo veľkom nasadení a so snahou zvíťaziť. Zápas sme dotiahli po dráme do úspešného konca, ale nevyvarovali sme sa opäť zbytočných strát lôpt a hlavne sme zlyhávali vo vyložených pozíciách – iba 9/30 z dvojtaktov a 7/30 trestných hodov bolo žalostne málo. Celkovo sme premenili len 1 zo 4 hodov na kôš, čo sa nám proti silnejším súperom môže vypomstiť. Chalani však bojovali, povzbudzovali sa a zvíťazili predovšetkým ako tím.
SLÁVIA DO TOHO!