Za účasti tímov: Slávia Trnava, Lokomotíva Sereď, BK Klokani Komárno a ŠBK Šamorín (dievčatá) sa odohral na trnavskej Slávii „jarmočný“ turnaj kategórie U12.

Výsledky turnaja U12:

  1. miesto: BK Lokomotíva Sereď
  2. miesto: ŠBK Šamorín
  3. miesto: MBK AŠK Slávia Trnava
  4. miesto: BK Junior Komárno

Komentár k zápasom a turnaju:

Program sobotného dňa prvého septembrového víkendu v Trnave sa okrem tradičného Trnavského jarmoku niesol aj v športovom duchu. V športovom areáli na Slávii sa v telocvični odohral basketbalový turnaj kategórie Starších mini U12 za prítomnosti troch mužských družstiev (BK Lokomotíva Sereď, BK Junior Komárno, MBK AŠK Slávia Trnava) a jedného ženského družstva (ŠBK Šamorín).

Výkon našich mladších basketbalistov sa zo začiatku niesol v kostrbatom duchu, kedy nám ruky zväzovala nervozita a strach zo samotnej hry. Avšak ako štvrtiny a zápasový čas ubúdal, naši chlapci ukázali veľkú duchaprítomnosť, kedy počúvli trénerské pokyny a začali ich aj realizovať priamo na palubovke. Teší nás hlavne herný prejav jednotlivcov v štandardných situáciach, pri ktorých chlapci za pomoci herných činností jednotlivca, ktoré trénujeme a na ktoré sa momentálne primárne zameriavame, dokázali s menšími chybami správne vyriešiť. Ukázalo to nám trénerom a myslím si, že aj športovým divákom a rodičom, že pokiaľ dodržíme základné basketbalové pokyny spojené so základnými basketbalovými zručnosťami a bojovnosťou, dokážeme odohrať pekný basketbal ktorý nám pomohol k nie ľahko rodiacemu sa víťazstvu nad bojovným súperom z Komárna. Samozrejme ale nemôžme zabúdať na herný výkon družstva v herných situáciách a kombináciách, v ktorých nás naši ďalší súperi predčili a zaslúžene sa umiestnili na vyšších medailových stupienkoch. Turnaj a samotné zápasy s týmito kvalitnými družstvami nám ukázali aj naše prednosti ale predovšetkým ešte mnoho chýb a smerovanie k zlepšovaniu našej hry. Pevne verím, že pokiaľ budeme trpezlivý a postupne prejdeme v tréningovom procese cez didaktickú a metodickú prípravu, naši chlapci potom dokážu byť nepríjemným súperom v blížiacom sa novom hráčskom období.

Pozvaným zúčastnením družstvám by som samozrejme touto cestou chcel srdečne poďakovať za ich účasť na turnaji spojenú s výbornými výkonmi hráčov, ktoré potešili oko nie jedného diváka a samozrejme pogratulovať k dosiahnutým umiestneniam. Teším sa na sezónu a prajem všetkým družstvám dobré zápasy hlavne bez zranení.

Tréner: Ivan Šušanský