BK Pezinok – MBK AŠK Slávia Trnava 58 : 78 (18 : 19, 26 : 30, 35 : 55)
Strelci Slávia Trnava: Švenk 22 b ( 5 trojok ), Hirner 20 b ( 2 trojky ), Mečiar 11 b, Skubeň 10 b, Beluský 6 b, Knapík a Pozdech po 3 b, Lelkeš 2 b, Koroš, Pecník a Šuran 0 b.
Mladí Trnavčania zavítali po dvoch ligových prehrách do Pezinka, kde si v malokarpatskom derby zmerali sily s domácimi Pezinčanmi. Nástup do zápasu majú hostia zvyčajne dobrý a nebolo tomu inak, keď už v 3. minúte viedli 11 : 2 a domáci tréner si musel vziať svoj prvý oddychový čas. Po ňom sa aj vďaka prispeniu veľmi slabých rohodcov Pezinčania vrátili do hry a prvá 10-minútovka skončila najtesnejším rozdielom v prospech hostí. V druhej štvrtine sa ani jednému tímu nepodarilo odskočiť na výraznejší rozdiel. Družstvá produkovali množstvo chýb a navyše hosťom sa nedarila streľba zvonka. Obrat nastal po prestávke, keď Slávistom patril úvod druhého polčasu, kde domácich zaskočili veľmi dobrou obranou a navyše sa im začalo dariť aj strelecky. V 26. minúte vyhrávali už 18-bodovým rozdielom, ktorý si až do konca zápasu udržiavali. Strelecky sa darilo dvojici Švenk (22 bodov, 5 trojok) a Hirner (20 bodov).
Tréner MBK Slávia Trnava Jozef Suchoň:Osobne som sa na dnešný zápas veľmi tešil, nakoľko som v Pezinku hrával vyše 20 rokov. My sme konečne prišli na zápas v kompletnom zložení a najmä v druhom polčase sem mali oveľa viac síl ako domáci tím. Myslím si, že dnes sme predviedli veľmi dobrý výkon a ukázali aj veľa pekných basketbalových akcií a zaslúžene sme vyhrali. Sklamaný som najmä z výkonu rozhodcov, ktorí boli najslabším článkom zápasu. Chcel by som však dnes vyzdvihnúť kolektívny výkon družstva, ktorý sa začína približovať mojím predstavám. Dúfam, že táto výhra chlapcov povzbudí a začneme ešte tvrdšie pracovať v tréningovom procese a poriadne sa pripravíme na najbližšie dva zápasy proti družstvám Karlovky.