MBK Slávia Trnava – AŠK Inter Bratislava    55 : 88   (12 : 21, 22 : 50, 44 :69)

Strelci MBK Slávia Trnava: Mečiar 20 b, Švenk 18 b, Beluský 6 b, Lelkeš 4 b, Skubeň, Knapík a Pekarík po 2 b, Šuran 1 b, Koroš a Pozdech 0 b

Trnavčania nastupovali do zápasu bez svojho kapitána Hirnera, ktorý nemohol nastúpiť do zápasu kvôli zraneniu zo soboty a to ich šance na úspešný výsledok zmenšilo. Úvod zápasu sa niesol vo vysokom tempe, o ktoré sa pričinili obe družstvá. Hostia po celý zápas ťažili najmä z výškovej prevahy pod košom, kde robili domácim veľké problémy. Domáci boli naopak pohyblivejší a agresívnejší na perimetri, škoda že sa im nedarilo strelecky keď nepremenili ani jeden trojkový pokus. Hosťom patrila druhá štvrtina, ktorú vyhrali 19 bodovým rozdielom. Po zmene strán zabrali aj domáci hráči a agresívnou obranou si vynútili straty lôpt na strane hostí, ktoré zakončovali rýchlymi protiútokmi. Skúsený hosťujúci tím zvrat v zápase nedovolil a zaslúžene vyhral. Aj napriek prehre ukázali domáci svoju húževnatosť a za predvedenú hru sa nemusia hanbiť.

Tréner MBK Slávia Trnava Jozef Suchoň: V prvom rade by som chcel poďakovať chlapcom za dnešný výkon, keď aj napriek oslabeniu o Hirnera a horšej streľbe nezložili zbrane a bojovali do poslednej sekundy zápasu. Bohužiaľ výšková prevaha ako aj väčšie skúsenosti boli na strane hostí a tí zaslúžene vyhrali. Aj napriek prehre som rád, že moje družstvo ukázalo basketbalové srdce a väčšina hráčov hrala na hranici svojích možností. Som presvedčený, že takéto nasadenie a rýchlosť by stačili na našich hlavných súperov (Nitra, Komárno), s ktorými sa pobijeme o štvrté postupové miesto. Taktiež by som chcel poďakovať aj divákom, ktorí chlapcov počas celého zápasu povzbudzovali a prispeli tak k veľmi dobrému zápasu.

MBK Slávia Trnava – B.S.C. Bratislava    83 : 49   (20 : 18, 38 : 28, 62 : 36)

Strelci MBK Slávia Trnava: Švenk 22 b, Hirner 15 b, Skubeň a Beluský po 10 b, Mečiar 8 b, Pozdech 6 b, Lelkeš 5 b, Pekarík 3 b, Koroš a Knapík 2 b, Martinek a Šuran 0b

V prvom víkendovom zápase hostili mladí Trnavčania predposledné družstvo tabuľky B.S.C. Bratislava a ich úlohou bolo potvrdiť úlohu favorita a pripraviť sa na ťažký nedeľný súboj s Interom Bratislava. Úvod tradične vyšiel dobre domácim, keď už po pár minútach sa ujali vedenia 13 : 3 a nič nenasvedčovalo tomu, že by hra mohla byť v tomto zápase vyrovnaná. Vtedy si, ale tréner hostí p. Orglera vybral svoj prvý oddychový čas a hostia sa po ňom prebudili a znížili rozdiel prvej štvrtiny na rozdiel 2 bodov. Domáci hráči znervózneli a začali chybovať ako v obrane tak aj v útoku čo pohyblivý hráči hostí trestali. Až zónová obrana na konci polčasu prinútila hostí k chybám a domáci zapli na vyššie obrátky. V druhom polčase sa podarilo Slávistom postupne navyšovať náskok a vývoj zápsu držali už pevne vo svojích rukách a zaslúžene vyhrali, keď svoje víťazstvo korunovali najkrajšou akciou zápasu, keď v poslednej sekunde premenil 3-bodovú streľu Pekarík, ktorý sa vrátil do zostavy po 3 mesačnom zranení.

Tréner Slávie Trnava Jozef Suchoň: V dnešnom zápase bolo našou úlohou ubrániť súpera na čo najmenej bodov a dobre sa rozohrať pred náročným duelom s Interom Bratislava. V zápase som dal príležitosť všetkým hráčom, ale s predvedenou hrou najmä v obrannej fáze nemôžem byť spokojný. Na jednej strane som rád, že sme zápas presvedčivo vyhrali, ale na druhej strane treba povedať, že nie všetci hráči podali výkon na hranici svojích možností. Taktiež mi chýbalo u naších hráčov väčšie nasadenie a tzv. športové srdce. Z hráčov ma potešil najmä výkon Lelkeša a v druhej časti hry aj Švenka. Naopak našou slabinou bolo doskakovanie pod oboma košmi a ubránenie hráča jeden proti jednému.