MBK Karlovka A Bratislava – MBK Slávia Trnava    65 : 62   ( 18 : 19, 33 : 39, 48 : 43 )
Strelci MBK Slávia Trnava: Hirner 20 b, Švenk 14 b, Mečiar a Lelkeš po 7 b, Kadúch a Beluský po 4 b, Pozdech, Branderský a Skubeň po 2 b, Šuran a Knapík 0 b

Na sobotňajší duel vycestovali kadeti Trnavy na horúcu palubovku družstva Karlovky A, kde domáci boli jednoznačným favoritom. Domáci, ktorí už mali jasný postup medzi prvú osmičku začali stretnutie vlažne, čo sa podarilo využiť hosťujúcim Trnavčanom a tí si vybudovali v prvej štvrtine až 10 bodový náskok. Až príchodom domáceho Doležaja sa podarilo domácim dotiahnuť náskok hostí. Vyrovnaný priebeh hry potom pokračoval až do konca zápasu, kde hlavne dôrazná obrana a nasadenie Trnavčanov robili najväčšie problémy domácim. V závere stretnutia sa priklonilo šťastie na stranu skúsenejších Bratislavčanov, keď hosťujúci Hirner 2 sekundy pred koncom nepremenil 3-bodový pokus.

Trnavčania aj napriek tesnej prehre nesklamali a podali veľmi dobrý výkon.

Tréner Slávie Trnava – Jozef Suchoň: Dnešný výkon mojich zverencov ma potešil a ukázal nám, že dokážeme hrať vyrovnane aj proti silnejším súperom. Spokojný som najmä s nasadením všetkých hráčov a už aj v obranej fáze sa postupne zlepšujeme a chlapci pochopili, že agresívnu obranu dokážeme hrať počas celého zápasu. Naopak v postupnom útoku nám chýba viac zdravej drzosti a priamočiarosti v hre do koša. Na tejto činnosti budeme musieť v najbližšom čase popracovať.

MBK Karlovka B Bratislava – MBK Slávia Trnava   53 : 86  ( 14 : 9, 26 :31, 38 : 65 )

Strelci MBK Slávia Trnava: Hirner 16 b, 12 doskokov, 4 asistencie, Švenk 12 bodov, 10 asistencií, Kadúch 12 b, 6 získaných lôpt, Mečiar 10 b, Skubeň 9 b, Beluský 7 b, 6 doskokov, Pozdech a Koroš po 6b, Pekarík 4 b, Šuran a Branderský po 2 b, Knapík 0 b

V nedeľňajšom stretnutí sa Trnavčania predstavili u posledného tímu tabuľky Karlovky B, kde boli jasným favoritom, čo mali potvrdiť aj na palubovke. Tréner hostí urobil pred začiatkom stretnutia viacero zmien v základnej zostave. Začiatok zápasu však vyšiel lepšie domácim a tí prvú štvrtinu vyhrali o 5 bodov. Hostia sa začali presadzovať až v druhej desaťminútovke po príchode ich opôr a ešte do polčasu otočili vývoj zápasu. V druhom polčase Trnavčania pohodlne zvyšovali svoj náskok a zápas poľahky vyhrali o 33 bodov.

Tréner Slávie Trnava – Jozef Suchoň: V dnešnom zápase som chcel dať priestor hlavne hráčom z lavičky a tí mali šancu ukázať svoje schopnosti. Začiatok zápasu sme sa trápili hlavne v útoku, kde hráčom s menšími skúsenosťami robilo problém sa presadiť. Po príchode Hirnera, Švenka a Mečiara sme zápas otočili a vyhrali rozdielom triedy. Myslím si, že vstup do nového kalendárneho roka nám vyšiel hlavne herne a škoda len, že sa nám nepodarilo v sobotu prekvapenie na palubovke Karlovky A k čomu sme nemali ďaleko.

Taktiež som rád, že základnú časť sa nám podarilo zakončiť víťazstvom a zabezpečiť si tak miesto v boji o 9. – 13. miesto.