MBK Junior Levice – MBK AŠK Slávia Trnava 126 : 58 (35 : 22, 66 : 34, 106 : 42)
Strelci MBK AŠK Slávia Trnava: Mečiar 17 b, Knapík 14 b, Hirner 9 b, Beluský 7 b, Pozdech 4 b, Skubeň 3 b, Koroš a Martinek 2 b
Trnavčania cestovali na nedeľňajší zápas bez 4 hráčov zo sobotňajšej zostavy k veľkému favoritovi do Levíc. Domáci tím, zatiaľ bez jedinej prehry, nastupoval do stretnutia s tromi reprezentantmi v kádri proti oslabenému družstvu vytiahnutou obranou a hneď v úvode chcel dať najavo svoju silu. Trnavačania práve takýto spôsob hry čakali a veľmi dobrou hrou dokázali cez domáci pressing prechádzať a držať s domácimi krok, keď na začiatku ôsmej minúty bol vyrovnaný stav 17:17. Okrem vytiahnutej obrany museli mladí Slávisti bojovať aj s rozhodcami keď v prvej štvrtine bol pomer faulov 3:11 v prospech domácich. Bohužiaľ po prestriedaní hosťujúceho tímu prišlo na rad veľa zbytočných strát a súper ich bleskovo trestal a postupne si budoval svoj náskok. K vysokej výhre domácich prispel aj fakt, že jeden z kľúčových hráčov hostí Hirner sa vyfauloval už v 21. minúte. Avšak každý z hráčov Slávie nazbieral ďalšie množstvo skúseností, ktoré môže zužitkovať proti vyrovnaným súperom.
Tréner Slávie Trnava Jozef Suchoň:
Do Levíc sme išli síce bez štyroch hráčov, ale s odhodlaním zabojovať o čo najlepší výsledok a predviesť hru, za ktorú sa nebudeme musieť hanbiť. To sa nám skoro počas celého zápasu aj darilo a musím priznať, že sila súper je pre nás ešte veľmi vysoká. Najmä v podkošovom priestore mali domáci dominanciu, kde majú 3 – 4 hráčov nad 200 cm. Moje družstvo ma prekvapilo najmä v úvode stretnutia, kde proti nátlakovému pressingu a nepriazni rozhodcov hrali vyrovnanú partiu. Škoda, že nemáme viac hráčov kvalít Hirnera a Mečiara, i keď svojím výkonom ma potešil Knapík. Dúfam, že najbližšie zápasy odohráme lepšie ako tieto víkendové a podarí sa nám dostať znova na víťaznú vlnu.

BKM SPU Nitra – MBK AŠK Slávia Trnava 73 : 62 (19:27, 43:41, 54:51)
Strelci MBK Slávia Trnava: Mečiar 20 b, Hirner 15 b, Beluský 13 b, Lelkeš 5 b, Švenk 3 b, Skubeň, Pozdech a Knapík po 2 b, Koroš, Šuran a Pecník 0 b
Hostia z Trnavy pricestovali do Nitry v nových dresoch po dvoch vyhratých zápasoch a víťaznú šnúru si chceli predĺžiť. Do zápasu nastúpili s odhodlaním a prvé minúty jasne prevyšovali domácich. Svojou nátlakovou hrou si vybudovali dvojciferný náskok a v tej chvíli nikto v hale nepochyboval, že by Trnavčania zápas pohodlne nedotiahli do víťazného konca. Opak sa stal ale skutočnosťou, keď po prvej štvrtine sa hosťujúci tím uspokojil a prenechal iniciatívu domácemu celku, ktorému sa ešte do prestávky podarilo otočiť skóre vo svoj prospech.
V tretej časti hry bola hra veľmi nepresná a oba celky sa trápili najmä v postupnom útoku.
Záver zvládli lepšie domáci a zaslúžene vyhrali.

Pred zápasom sme si vraveli, že musíme hrať v zápase v najvyššom nasadení a hlavne agresívnou obranou dostať súpera pod tlak. To sa nám žiaľ darilo len v prvej štvrtine, po ktorej sa hráči z môjho pohľadu naivne uspokojili a prestali brániť. Súper sa chytil a prebral iniciatívu. My sme už potom nedokázali vrátiť k hre z prvej štvrtiny. Hráčom som zdôrazňoval, že treba hrať až do poslednej sekundy, lebo v konečnom dôsledku môže o postupujúcom rozhodovať každý bod. Bohužiaľ ani toto sa nám nepodarilo naplniť. S hrou tímu a nasadením niektorých hráčov som sklamaný a budeme si musieť vydiskutovať čo je pre nás cieľom a čo pre to budeme robiť.