BK Považská Bystrica – MBK Slávia Trnava 88 : 55 (19 : 16, 45 : 28, 72 : 34)

V utorňajšom prípravnom zápase vycestovali hráči Slávie Trnava k úradujúcemu majstrovi Slovenska do Považskej Bystrice. Prvú štvrtinu mladí Trnavčania zvládli keď domácim narobili problémy pohyblivou zónovou obranou, s ktorej vychádzali do rýchlych protiútokov. Až po prestriedaní hráčov hostí a zmene obrany odskočili domáci Trnavčanom na dvojciferný rozdiel bodov a polčas vyhrali v pomere 45 : 28. Vstup do druhého polčasu Trnavčanom nevyšiel a po ľahkých stratách lopty v prechodovej fáze zvýšovali domáci rozdiel a v 32. minúte vyhrávali už o 38 bodov ( 78 : 40 ). V posledných minútach zápasu, ale ukázali aj Trnavčania, že dokážu hrať aj proti silnému súperovi a posledných 8. minút vyhrali 15 : 10. K výhre hostí pomohli hlavne väčšie skúseností hráčov ako aj širšia lavička, ale Trnavčanov treba pochváliť za oduševnený výkon, zatiaľ najlepší v tejto sezóne.
Tréner MBK Slávia Trnava Jozef Suchoň:
Do Považskej Bystrice sme cestovali otestovať si naše sily so súperom, ktorý patrí k najväčším favoritom na ligové prvenstvo. V zápase sme sa presvedčili, že basketbal vieme hrať aj proti silnému súperovi a myslím si, že po väčšinu zápasu sme boli domácim vyrovnaným partnerom. Počas zápasu sme si vyskúšali viaceré obranné systémy a vyskúšal som si všetkých hráčov ako dokážu hrať v rýchlejšom tempe a pod väčším tlakom. Musím priznať, že s výkonom mužstva som bol skoro po celý zápas spokojný i keď zápas nám odkryl ešte nedostatky na ktorých musíme popracovať. Už v piatok nás čaká ďalšia séria zápasov na medzinárodnom turnaji v Senci a našou úlohou bude nadviazať na tento výborný výkon proti Považskej Bystrici.