Turnaj U12, Inter BA:

Už samotný úvod turnajového dňa sa začal pre chlapcov netradičným, avšak o to spomienkovejším spôsobom, kedy sme na turnajové dejisko do Bratislavy pricestovali vlakom a miestnou hromadnou dopravou. Nálada medzi chlapcami bola výborná a spoločné cestovanie napomohlo aj k pozitívnemu rozvoju tímového ducha.

Do všetkých zápasov v turnajovom dni sme nastupovali s veľkým odhodlaním ukázať pekný basketbal. Avšak priebeh samotných zápasov z pohľadu nášho herného výkonu, bol akoby na hojdačke. Kým chlapci dokázali byť sústredený na zápasové situácie vyplývajúce z hry a držali sa zásad a zručností, ktoré máme naučené, boli sme družstvom, ktoré dokázalo držať krok so súpermi. Akonáhle sme poľavili v koncentrovanosti a vypustili sme naučené pravidlá, súper okamžite reagoval a využíval naše chyby, ktoré trestal v podobe sa zvyšujúcim bodovým rozdielom v skóre zápasu. Každopádne ďakujem mojím hráčom za ich výkony na palubovke a pevne verím, že nás zápasy poučili a podobným chybám sa budeme v budúcnosti už vyvarovať. Ďakujem aj zúčastneným rodičom za pozitívnu podporu a atmosféru, ktorú vytvorili. V neposlednom rade taktiež gratulujem súperiacim družstvám za ich výkon a tešíme sa na blížiacu sa odvetu už 14. decembra na palubovke MBK Karlovky Bratislava.

Výsledky zápasov:

MBK AŠK Slávia Trnava-MBK Karlovka Bratislava 26:55 (10:34)

MBK AŠK Slávia Trnava-BK Inter Bratislava 1:51 (1:45)

Turnaj U11 „B.S.C.“ BA: 

V súčasnom hracom období 2019/2020, čakalo našu najmenšiu basketbalovú kategóriu, prvé meranie si síl na prvom ligovom turnaji družstiev kategórie U11- mladší mini v Bratislave. Samotný náš prvý zápas, sa na turnaji niesol v kostrbatom duchu, kedy ruky našich chlapcov zväzovala obrovská nervozita. Vyplývajúc z nervozity, sme nedokázali dôrazne plniť pokyny na oboch koncoch palubovky, a robili sme zbytočne chyby. Samotným dôkazom našej nervozity bola aj skutočnosť v podobe šestnástich nepremenených dvojtaktov na kôš, čo nás v zápase stálo 32bodov. Aby som ale nebol iba negatívny, obrovským pokrokom a pozitívom vidím, začo patrí obrovská vďaka chlapcom/hráčom, že sa z prvého zápasu poučili, začali veriť vo svoje zručnosti a v našu nastavenú hru a v ďalších dvoch zápasoch turnaja si dovolím tvrdiť, že sme súperom výhru nedarovali zadarmo. Dôkazom mojich slov a myšlienok sú dve vyhraté štvrtiny v oboch zápasoch proti Inter-u a Karlovke Bratislava. Zo zápasov nám ostáva si odniesť už len plno skúseností a vedomostí, zúžitkovať ich v náš prospech a vychytať nedostatky v našej hre do ďalšieho turnaja. Ďakujem chlapcom za ich výkony na palubovke, prajem im aby si poriadne oddýchli a z čerstvou silou a myšlienkami nabehli do tréningového procesu. Ďakujem aj súperovým hráčom a trénerom za ich výkony. A v neposlednom rade obrovská vďaka patrí opäť rodičom našich chlapcov, ktorý dokázali vytvoriť príjemnú a pozitívnu športovú atmosféru, ktorou povzbudili chlapcov k dobrým výkonom.

Výsledky zápasov:

MBK AŠK Slávia Trnava-B.S.C. Bratislava 16:55 (9:22)

MBK AŠK Slávia Trnava- BK Inter Bratislava 21:35 (8:13)

MBK AŠK Slávia Trnava-MBK Karlovka Bratislava 27:52 (14:20)