U14 Levy Senec – Slávia Trnava 39:75

Body Slávia: Koza 31, Karcz 15, Kubovič 10, Jursa 6, Vlkovič 6, Polakovič 4, Hatmančík 2, Gálik 1

Tréner Šušanský: Po vyše trojmesačnej nútenej zápasovej prestávke a rozhádzanému tréningovému procesu sme vycestovali na ligový zápas k súperovi do blízkeho Senca. Po takto dlhej pauze a odluke sme nemohli očakávať žiadne zázraky a hrať, či vymýšľať zložité herné systémy. Preto naša herná filozofia bola jednoznačná.. zodpovedne brániť hráčov v hre jeden proti jednému, ustrážiť si podkošový priestor a následne zakladať rýchle protiútoky, či rozumne a jednoducho zahrať postupný útok založený na najzákladnejšej hernej kombinácii všetkých športových hier – „hoď a bež“. Musím chlapcov pochváliť, že do zápasu vstúpili zodpovedne a bojovne. Aj napriek chybám, ktoré prirodzene v mládežníckych kategóriách ešte vznikajú, sme si filozofiu nášho herného prejavu udržali a zodpovedný prístup každého jedného hráča nám zabezpečil chuť víťazstva. Verím, že dnešný zápas nabil chlapcov pozitívnou energiou a chuťou do práce na sebe. Že chyby, ktoré sme robili, si uvedomili a budeme na nich spoločne pracovať a systematickým prístupom k tréningom budeme zlepšovať svoju hru.

U14 MBK Karlovka – Slávia Trnava 43:59

Body Slávie: Koza 22, Kubovič 18, Karcz 8, Jursa 6, Vlkovič 3, Vacula 2

Tréner Labuda: V druhom víkendovom zápase sme sa stretli s kvalitným súperom, ktorý nás doma porazil o 39 bodov, avšak naším cieľom bolo vyhrať. To sa nám aj v konečnom dôsledku podarilo o 16 bodov. Mrzieť nás môže len efektivita zakončovania, nakoľko vyššia efektivita by znamenala vyšší rozdiel v skóre. Veľmi nás potešila skutočnosť, že aj napriek nízskej účasti na tréningoch medzi vianočnými sviatkami, kedy sme boli nútení tréningový proces prispôsobiť a venovať sa útočným herným činnostiam jednotlivca, sa toto ukázalo ako kľúčové a každý náš hráč dokázal súpera poraziť v hre 1 na 1. Tiež by sme radi vyzdvihli tímový výkon celého družstva, ktorý zdobili výborné individuálne výkony jednotlivých hráčov. 

U15 BK Lozorno – Slávia Trnava 18:114

Body Slávia: Kubovič 21, Augustín 18, Špánik 16, Savara14, Koza 13, Bučalo 12, Jursa 10, Polakovič 4, Vacula 2, Karell 2, Gálik 2

Komentár trénerov: Našu tohto víkendovú hernú šnúru sme zakončili u súpera z Bratislavy – Lozorno. Súper sa prezentoval sympatickým výkonom a radosťou z hry, avšak nakoľko sme vedeli, že je to mlado pôsobiaci tím s minimálnou hernou praxou, bolo našim cieľom využiť zápas v náš prospech a dopriať hernú minutáž hráčom, ktorý sú v širšej rotácii. Myslím si, že sme účel splnili. Avšak musím doplniť, že ma mrzí náš celkový herný prejav v istých momentoch.. napríklad častné prepadávanie v obrane či dokonca až nedôsledná obrana, ktorú by nám za iných okolností nekompromisne trestali. Opakujem to už síce tri roky, no verím tomu, že za posledné zápasové obdobie zdobené aj čiastkovými úspechmi, sme na vlastnej koži pochopili, že bez systematickej poctivej práce spojenej s maximálnym úsilím a pravidelnosťou na tréningoch sa inak ďalej už posúvať vo vyšších kategóriách nedá. A že kolektívny herný prejav a osobitosti kolektívneho športu nejde nahradiť individuálnou stránkou jedinca, tadiaľ proste cesta v kolektívnom športe nevedie. 

SLÁVIA DO TOHO!