BKM Nitra – Slávia Trnava 52:27 (polčas: 27:11)
Strelci Slávia: Augustín 6, Schrimpl 6, Chynoranský 5, Rakús 4, Vojtela 4, Chrvala 2
V sobotu, 20. januára, hráči U11 odohrali súťažný zápas proti nitrianskemu družstvu. Pod celkový nepriaznivý výsledok pre náš tím sa podpísala predovšetkým nízka účasť chlapcov, aj v dôsledku chorôb a zranení. Na zápas nastúpilo celkom 11 hráčov, z toho jeden chlapec prišiel z prípravky Vančurova, keďže sme sa obávali, či vôbec bude k dispozícii počet hráčov na odohratie zápasu.
Súpera sme mohli zdolať, no chýbalo nám viacero kľúčových hráčov. Napriek celkovej prehre 52:27 (polčas 27:11), treba našich chlapcov pochváliť za výbornú obranu v zápase, za bojovnosť o každú loptu, čo sa ukázalo v 1. štvrtine (12:9), no hlavne v poslednej, kde sme nad súperom vyhrali 12:0.
O 2 týždne hráme doma so súperom z Levíc, veríme, že konečne uhráme víťazný výsledok.
Adriana Rakúsová (vedúca družstva)
Tréner Rantúch: Na zápas sme nastúpili vo výrazne oslabenej zostave. V prvej štvrtine bola úspešnosť našej streľby veľmi nízka, čo súperovi umožnilo vytvoriť si náskok. Ten sme na konci štvrtiny dokázali stiahnuť na 3 body. V druhej štvrtine sme mali problém s vyvážaním lopty na útočnú polovicu. Výsledkom bol nárast skóre v náš neprospech. Po zmene strán sme sa pokúsili na vývoj zápasu reagovať výmenou hráčov medzi päťkami. Požadovaný výsledok sa však nedostavil. V poslednej perióde sme predviedli kvalitný výkon, ktorý už ale nestačil na zvrátenie zápasu. Chcel by som sa všetkým zúčastneným hráčom poďakovať za zodpovedný prístup a dúfam, že v ďalších zápasoch nastúpime v zostave, ktorá nám lepšie umožní ukázať silu nášho družstva.
SLÁVIA DO TOHO!