Basketbalový klub MBK AŠK Slávia Trnava – MBA Prievidza 24:93

V nedeľu naši chlapci začali domáci turnaj proti lídrovi skupiny, družstvo z Prievidze zatiaľ v tomto ročníku neokúsilo trpkosť porážky. Súper začal ako vždy, tvrdým presingom po celom ihrisku, následkom čoho sme kopili jednu chybu za druhou a ujal sa pohodlne vedenia 14:0. Do konca prvej štvrtiny sme neboli schopný sa skoncentrovať na vyhodenie a následný prechod do útoku, nie to ešte hľadať správne riešenia v prípade, že sme sa  útoku dostali. Na konci prvej štvrtiny sme zaslúžene prehrávali 2:26. Po tomto strašnom výpadku z chlapcov pravdepodobne opadol stres a začali plus mínus, hrať čo trénujemeobraz hry sa trošku vyrovnal, druhá štvrtina 10:13 v prospech súpera. Zlepšenie celkového obrazu hry a zvýšenie bojovnosti, veľkú zásluhu na tom mala aj mohutná podpora divákov/rodičov, však nijako nedávala nádej na zvrat v zápase, súper hru s prehľadom kontroloval. To dalo priestor na širokú rotáciu hráčov. Do konca zápasu sme videli z našej strany len málo pekných momentov, čo nás však môže tešiť, že o jednu peknú akciu „HOĎ A BEŽ“ sa postarali naše posily z U12 Karel a Sasarák. Konečné skóre zápasu odzrkadľuje to, kde sa nachádzame v porovnaní so súperom, nestíhame brániť na nohách a máme problém s koncentráciou. Naše technické nedostatky musíme kompenzovať väčšou bojovnosťou, stále nám chýba to povestné „Trnavské bojové srdiečko“.

Body Slávia: Kollar Matúš – 6 bodov (TH 2/2, 9 doskokov), Kouba Dávid – 6 bodov (8 získaných lôpt), Čambál Juraj – 2 body, Vítek Patrik – 2 bodov, Aneta Michal – 2 body (10 doskokov), Hanák Oliver – 2 body, Karel Ondrej – 2 body (U12), Sasarák Tibor – 2 body (U12)Kršák Andrej, Rapavý Matúš, Kmety Hugo, Eliáš Richard.

BKM SPU Nitra B (MS) – Basketbalový klub MBK AŠK Slávia Trnava 55:52

Ďalší zápas sme opäť nastupovali proti súperovi ktorý je mimo súťaž (MS), čo znamená, že  súpera nastúpilo až 6 chlapcov narodených v roku 2009. Táto informácia akosi nášmu družstvu neustále zväzuje ruky, ako aj proti súperovi z Topoľčian. Koncentrácia z úvodu zápasu bola opäť na bode mrazu, kedy sme neboli schopní udržať loptu a myšlienku. Súper sa ujal vedenia 14:0. Následne obživla trošku lavička a aj diváci nás začali podporovať. Chlapcom to očividne prospelo, začali bojovať a získali pár lôpt, vďaka čomu znížili náskok súpera na 16:9 – koniec prvej štvrtiny v prospech inak vyrovnaného súpera z Nitry. Vstup do druhej štvrtiny už bol za mocnej podpory domáceho hľadiska a dá sa povedať, že boli naším šiestym hráčom na ihrisku, túto štvrtinu sme vyhrali v pomere 23:6 vďaka čomu sme polčas vyhrávali 32:22. Tempo sme však neboli schopní udržať a najmä neodstavovaním súpera, ktorý si doskočil aj 3-4 krát a zakončiť, sme neudržali vedenie a išlo sa do predĺženia, koniec riadneho hracieho času 50:50. V predĺžení sa objavil náš častý „spasiteľský syndróm“, kedy každý hráč chcel zobrať loptu a už iba zakončiť, no to môže fungovať v kategóriách do U10, vďaka čomu nám pribudlo iba niekoľko strát a len 2 body čo nám na výhru nestačilo. Dôležitý zápas z pohľadu skúseností pre chlapcov, skúsili sme aké to je hrať v užšej rotácii iba osem hráčov a chalani si siahli na dno svojich fyzických síl. Je dôležité aby hráči, ktorí sú na lavičke povzbudzovali, sledovali dianie na ihrisku a najmä boli nonstop pripravení nastúpiť. Mrzieť nás musia okrem stratených lôpt aj naša úspešnosť streľby TH 4/15, inak super zápas proti ZASE staršiemu súperovi.

Body Slávia: Kollar Matúš – 20 bodov, Čambál Juraj – 14 body, (TH 2/4), Vítek Patrik – 8 bodov (TH 0/3), Kouba Dávid – 5 bodov (TH 1/2), Aneta Michal – 3 body (TH 1/4, 9 získaných lôpt), Kmety Hugo – 2 body, Kršák Andrej (TH 0/2), Hanák Oliver, Rapavý Matúš, Eliáš Richard, Karel Ondrej (U12), Sasarák Tibor (U12).