MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Junior Levice 17:136 (8:40, 10:71, 16:107)
Body: Bejda 7, Kucharek 5, Grill a Krištof po 2, Kolarovič 1

MBK AŠK Slávia Trnava -ŠBK Junior Levice 12:128 (4:36, 7:64, 9:98)
štvrtiny: 4:36, 3:28, 2:34, 3:30
Body: Chmelan a Krištof po 4, Bejda 2, Adam a Grill po 1

V zápasoch s tretím zo silnej trojky ťahali domáci žiaci za kratší koniec. Levičania boli fyzicky zdatnejší a dosahovali ľahké koše po chybách Trnavčanov, ktorí sa proti ich agresívnej obrane nevedeli presadiť a výsledkom boli vysoké víťazstvá Levičanov.
MUŽI
MBK AŠK Slávia TRNAVA – Slávia FEI STU BRATISLAVA 66:70 ( 7:25, 32:39, 48:55 )
Štvrtiny : 7:25, 25:14, 16:16, 18:15 )
Body za MBK : Labuda 14, Hanusek 13, Šušanský 7, Teplan 5, Hirner 2 ( Švenk 23, Rantuch 2,
Mečiar, Pozdech, Treflík )
TH : 9/ 17 – 18/ 32; trojky : 9 – 3; fauly : 24 – 18

V zápase s nováčikom I.ligy mali Trnavčania príležitosť pretrhnúť šnúru prehier od víťazného zápasu so Sereďou. To by si ale museli nadstaviť budíček o niekoľko minút skorej …
Na začiatku zápasu nepremenili štyri vyložené príležitosti spod koša, súper ich chyby trestal a v 5. minúte zápasu bol stav 1:14. Na tri úspešné dvojbodové pokusy domácich hostia odpovedali troma trojkami a po prvej štvrtine viedli 25:7, čo neveštilo nič dobrého. V druhom dejstve zápasu sa strelecky uchytil Švenk, ale náskok STU sa podarilo znížiť len na sedem bodov. A podobne to bolo aj v tretej desaťminútovke, keď najmenší rozdiel bol päťbodový. Nádej svitla v 37. minúte, keď saa Trnavčania ujali vedenia 61:60, ale trvala iba krátko, nedokázali ho zvýšiť a tak sa Bratislavčanom podarilo uhájiť víťazstvo.
Rozhodujúcim faktorom bola slabá úspešnosť streľby – zo 72 pokusov premenili iba 24 …

MBK AŠK Slávia Trnava – VŠEMvs Karlovka BRATISLAVA „B“ 44:60 ( 12:13, 19:30, 35:44 )
Štvrtiny : 12:13, 7:17, 16:14, 9:16
Body za MBK : Labuda 10, Švenk 8, Treflík 6, Hanusek 5, Mečiar ( Hirner 10, Pozdech 2, Synak 2,
Teplan 1, Pinček, Stríž, Rantuch )
TH : 5/ 9 – 15/ 32; trojky : 5 – 2; fauly : 21 – 14

Vraví sa, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Do zápasu proti Karlovke museli Trnavčania nastúpiť bez Šušanského, ktorý sa zranil v sobotňajšom zápase, a zdá sa, že na ihrisku bude chýbať dlhší čas.
V prvej štvrtine sa nepodarilo získať viacbodový náskok ani jednému z družstiev, hoci Slávisti na to mali príležitosť – jedenástich pokusov z poľa premenili iba jeden ! Druhá desaťminútovka sa ukázala rozhodujúcou – domáci zaznamenali iba sedm bodov a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 19:30.
V treľom dejstve sa im podarilo znížiť náskok hostí iba o dva body, ale šanca na zvrat prišla v poslednej štvrtine. Po košoch Hirnera a Švenka bol stav 40:44, Slávisti nevyužili dve vyložené príležitosti na vyrovnanie, Bratislavčania nezaváhali, zvýšili vedenie na 5:41 a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Opäť sa ukázala slabá úspešnosť streľby – zo 60 pokusov domáci boli úspešní len v 17 prípadoch.

V najbližších zápasoch sa MBK Trnava predstaví v nedeľu 15. 11. O 13.30 hod. v odvetnom zápase II. kola Slovenského pohára a prvú polovinu základnej časti 1. Ligy skupiny Západ dohrajú v Bratislave 21. 11. S BK ŠKP Štart a 22. 11. S MŠK Iskra Petržalka.