BK ŠKP Štart BRATISLAVA – MBK AŠK Slávia TRNAVA 61:77 (14:21, 24:37, 41:50)
štvrtiny: 14:21; 10:16; 17:13; 20:27

Body za MBK: Švenk 21, Ábel 16, Rantuch 10, Hanusek 8, Labuda 2
(Hirner 8, Mečiar 4, Synak 4, Treflík 4)

Prvé slovo v zápase mal Ábel úspešnou trojkou, na ktorú domáci odpovedali štyrmi bodmi a ujali sa vedenia 4:3, prvý a posledný raz. Táto desaťminútovka bola zaujímavá tým, že Trnavčania ani raz nestrieľali spod koša, ale všetky body zaznamenali z trojkových pokusov Ábela, Švenka a Mečiara a zvíťazili v nej 21:14. V druhej štvrtine sa obraz hry nezmenil, ale tentoraz to bola podkošová streľba, ktorá udržiavala vedenie Slávie, ktorá na polčasovú prestávku odchádzala za stavu 32:24.
Vývoj zápasu sa výrazne nezmenil ani po zmene strán, ale nepríjemný moment nastal dve a pol minúty pred koncom tretieho dejstva hry, keď pre poruchu na osvetlení sa nehralo viacej ako dvadsať minút. U trénera Trnavčanov Petra Ilka to vzbudilo obavy, aby si starší hráči domácich neoddýchli a nechytili druhý dych. Nestalo sa a MBK udržal deväťbodové vedenie. V posednej desaťminútovke už ŠKP strácalo dych tak najmä vďaka úspešnému premieňaniu trestných hodov (zo 16 pokusov 13) Trnavčania pretrhli sériu porážok a zvíťazili 77:61.

MŠK Iskra PETRŽALKA – MBKI AŠK Slávia TRNAVA 101 : 64 (25:15, 50:36, 67:47)
štvrtiny: 25:15; 25:21; 17:11; 34:17

Body: Ábel 28, Švenk 17, Hanusek 10, Rantuch 3, Labuda 2
(Pozdech 2, Treflík 2, Mečiar, Pinček, Synak, Teplan)

Predohrou tohto zápasu bolo stretnutie ŠKP Štart so Sereďou, ktorá prišla so šiestimi hráčmi ale napriek tomu zvíťazila 78:54, čo nám príliš do prípadných postupových karát nezahralo.
Na rozdiel oproti sobotňajšiemu stretnutiu Slávisti začali s vychýlenou muškou najmä pri streľbe za tri body, domáci to využili, ujali sa vedenia a prvú štvrtinu vyhrali o desať bodov. V druhej desaťminútovke sa MBK podarilo znížiť na 30:38 a zdalo sa, že so zápasom by sa ešte dalo dačo urobiť. Petržalka si vyžiadala oddychový čas a po ňom prišlo k rozhodujúcemu zlomu. Trnavčania stratili štyri lopty, čo domáci využili na strelenie 12 bodov a prvý polčas vyhrali 50:36.
Hráči MBK začali zle aj druhý polčas – za 5 minút z 12 streleckých pokusov premenili iba jeden, ale aj tak na konci štvrtiny stav 67:47 neveštil ešte tak vysokú prehru. Všetko sa zmenilo v poslednej desaťminútovke, domáci sa začali presadzovať čoraz viac a o nepopulárne „kilo“ 34 sekúnd pred koncom sa zaslúžil Škrobánek, ktorý stanovil výsledok 101:64.
Hráčom Slávie sa nedá uprieť snaha pobiť sa o čo najlepší výsledok, ale Petržalčania boli tentoraz basketbalovejší, lepšie kombinovali a najmä úspešnejšie zakončovali svoje akcie.
Strelecky sa výraznejšie presadili iba traja hráči a to na víťazstvo nestačilo.
Najbližší zápas odohrajú muži MBK Trnava v sobotu 5. XII. 2015 v Považskej Bystrici.