MŠK Iskra Petržalka – MBK AŠK Slávia Trnava 83:81 (27:15, 42:37,
65:51)

Body: Michalík 23, Hanusek 11, Novomestský 11, Mlynek 8, Labuda 6 (Renert 18, Predný 2, Treflík 2, Mészáros 0)

Zápas začali Slávisti ako obyčajne, keď nedokázali zachytiť úvod stretnutia a v piatej minúte prehrávali už 17:4. Celkovo prvú štvrtinu 27:15 v prospech domácich. V druhej štvrtine začali agresívnejšie brániť obvodových hráčov domácich, kde získali ľahké lopty na zakončenie v rýchlom protiútoku. Druhý polčas opäť hostia zaspali a šnúra domácich 11:0 neveštilo nič dobré. Tréner hostí v poslednej štvrtine zariskoval celoihriskovým bránením a tento ťah mu vyšiel, keď minútu pred koncom Michalík vyrovnal na 79:79. Po trojnásobnom nepresnom zakončení hostí v poslednej minúte sa domáci radovali z druhého víťazstva v nadstavbe.

BC ŠKP Štart Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 72:93 (24:28, 37:42, 52:70)

Body: Mlynek 28, Michálik 19, Hanusek 16, Novomestský 15, Renert 12 (Predný 2, Labuda 1, Treflík)

Milan Lihan (vedúci družstva): Pre stretnutím s ŠKP visela vo vzduchu otázka, ako sa vyrovnajú Slávisti s tesnou prehrou s Petržalkou a či zase neprespia úvod zápasu. Od prvého rozskoku sa hráči základnej zostavy Michálik, Novomestský, Renert, Mlynek a Hanusek pustili do súpera, ujali sa vedenia 5:0 a postupne si vypracovali aj desaťbodový náskok. Ten sa však v závere prvej desaťminútovky podarilo domácim znížiť na dva body, ale kôš Novomestského poslednej desaťminútovke a v 37.min znamenal štvorbodový rozdiel 28:24 v prospech Trnavy.
Druhá desaťminútovka bola najchudobnejšia na body, Slávisti znova zvýšili rozdiel v skóre na desať bodov, ale tento náskok neudržali a na polčasovú prestávku odchádzali s náskokom piatich bodov – 42:57.
O osude stretnutia sa rozhodlo v tretej štvrtine, pod košom sa k Mlynekovi pridal v úspešnom zakončovaní aj Hanusek a keďže sa darilo aj hráčom na obvode, Trnavčania si vytvorili rozhodujúci náskok osemnástich bodov – 70:52.
Vo jeho zvyšovaní pokračovali aj v poslednej desaťminútovke a v 37. minúte bol na ukazovateli skóre stav 93:59. Záverečné tri minúty patrili domácim, ktorí šnúrou trinástich bodov upravili na konečných 93:72.
Najmä v tretej štvrtine Trnavčania podali najlepší výkon v tejto sezóne, nestratili ani jednu loptu adarilo sa im aj strelecky, o čom svedčí 28 bodov Mlyneka a aj ostatní hráči základnej zostavy zaznamenali viacej ako desať bodov. Za zmienku stojí aj sedem získaných lôpt Michálika a sedem asistencií Novomestského. Treba len veriť, že v podobných výkonoch budú Slávisti pokračovať aj v ďalších zápasoch.