MBK Trnava – BK P. Bystrica   92:80 (54:38)

Body: Mlynek 20, Michalík 18, Sečeň 18, Petráš 12, Novomestský 5 (Hanusek 9, Vago 6, Renert 4)

MBK Trnava – Prievidza   98:74 (46:38)

Body: Michalík 17, Petráš 16, Novomestský 14, Sečeň 14, Vago 12 (Hanusek 23, Renert 2, Predný, 0, Švenk 0, Rantúch 0)

Počas víkendu sme ukončili prvú časť finálovej nadstavby priaznivou bilanciou – 5 víťazstiev a 2 prehry, tabuľkovo sme sa dostali na 2.miesto a stále máme šancu hrať o prvenstvo v 1.lige, čo ale bude veľmi náročné, lebo top favorit súťaže MBK Karlovka Bratislava ešte neprehrala ani jeden zápas. My sme s doterajším priebehom spokojní a v dobrej hre a výsledkoch chceme pokračovať aj v odvetnej časti súťaže.
V sobotu sme po prvýkrát na domácej palubovke/ 5 zápasov sme hrali na palubovkách súperov/, privítali družstvo z Považskej Bystrice. Úvod zápasu patril hosťom, ktorí vyhrávali 0:5, ale my sme zlepšenou hrou vyhrali prvú štvrtinu 27:24 . Aj v druhej štvrtine sme udržiavali mierny náskok, ale veľmi dobrou koncovkou v závere polčasu sme súperovi odskočili na 16 bodov. Vstup do druhého dejstva mali lepší hostia, ktorí svojou agresívnou obranou nám nedovolili hrať našu hru – narúšali hlavne náš postupný útok a dotiahli sa na 5-6 bodov, keď tretiu štvrtinu vyhrali 14:24. V poslednej štvrtine sme sa upokojili , udržiavali stále 8-10 bodový náskok a zápas dotiahli do víťazného konca. Diváci videli kvalitný basketbal v podaní obidvoch družstiev.
V nedeľu sme privítali mladé družstvo z Prievidze, hrajúce bez klasických pivotov a celý zápas hráči mysleli viac na útok ako obranu. Vstup do zápasu sme mali výborný a vyhrávali sme 11:3. Po oddychovom čase Prievidze sa hra vyrovnala a do šatní sme išli rozdielom 8 bodov v náš prospech. Zvýšený hlas trénera, ktorý smeroval k hráčom hlavne k ich plneniu si obranných povinností a kolektívnejšej hre, padol na úrodnú pôdu a tretiu štvrtinu sme vyhrali o 18 bodov. Keďže o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté, príležitosť dostali všetci hráči.