Baník Cígeľ Prievidza – MBK AŠK Slávia Trnava 91 : 94
( 21:22, 45:41, 68:67, 83:83 ) pp
štvrtiny : 21:22, 24:19, 25:26, 15:16, 8:11

Body za MBK : Mlynek 32, Michálik 20, Novomestský 14, Predný 12,
Renert 11 ( Labuda 3, Hirner 2, Horňák, Treflík )

Stretnutie s Baníkom Cígeľ Prievidza, klubom zvučného mena, ktorý bol mimochodom posledným majstrom ČSFR v sezóne 1992/93 a neskôr dlhoročným úspešným účastníkom najvyššej slovenskej súťaže, predstavovalo prvý kontakt s celkom z východnej skupiny 1. ligy. Domáci síce mali k dispozícii iba sedem hráčov, ale troch najproduktívnejších – skúsených veteránov Viliama Ridzoňa ( roč. nar. 1975 ) a Daniela Boora ( roč. nar. 1979 ) a vychádzajúcu hviezdičku devätnásťročného hosťujúceho hráča Mareka Mäsiara mal domáci tréner k dispozícii.
Úvod zápasu naznačil, čo bude re konečný výsledok rozhodujúce – ubrániť Ridzoňa a ďalších dvoch strelcov Baníka a dobre doskakovať pod oboma košmi. Potvrdil to už prvý útok domácich, ktorí pod košom Slávie doskočili v jednom útoku päťkrát a na šiesty pokus skórovali. V prvej štvrtine sa výraznejšie podarilo domácim odskočiť až v 8. minúte, kedy sa ujali vedenia 19:14. Posledné dve minúty sa niesli v znamení úspešnej streľby hostí, ktorí ju vyhrali 22:21.
Aj druhá desaťminútovka mala vyrovnaný priebeh, z Prievidžanov sa opäť presadzovali Ridzoň a Boor a keď k tomu pridali dobré premieňanie trestných hodov, na polčasovú prestávku odchádzali s náskokom štyroch bodov – 45:41.
Rozdiel v doskakovaní sa prejavil aj v tom, že kým Trnavčania doskočili pod svojím košom v prvej dvadsaťminutovke iba šesťkrát, domáci mali štrnásť útočných doskokov.
V tretej časti hry sa obraz diania na ihrisku nezmenil. Slávisti síce zlepšili obranné doskakovanie, mali aj solídnu streľbu spod koša a za dva body, ale nedarilo sa im získavať lopty a tak domáci udržali najtesnejšie vedenie 68:67.
Štvrté dejstvo bolo na body najskúpejšie – domácim odchádzali sily a hosťom ruky zväzovala nervozita. Pokračovali v slušnom doskakovaní pod oboma košmi, ale nevychádzala im streľba z poľa a 54 sekúnd pred koncom, keď Mäsiar premenil trojku, sa zdalo, že o výsledku je rozhodnuté. Opak bol pravdou – koše Mlyneka a Novomestského priviedli zápas do predĺženia.
V ňom sa síce Baník Cígeľ posledný raz dostal do trojbodového vedenia, ale ďalšie štyri Mäsiara už nestačili a dva premenené trestné hody Michálika znamenali konečné víťazstvo 94:91.
Rozhodla o ňom dobrá streľba spod koša, skutočnosť, že k Mlynekovi sa strelecky pridali aj ďalší hráči základnej zostavy Michálik, Novomestský, Predný a Renert, slušné premieňanie trestných hodov (12/15) a nízky počet stratených lôpt (7), čo vyrovnalo nepomer v odpískaných osobných chybách ( 15/27 ) v náš neprospech.

MBK ŽU ŽILINA – MBK AŠK Slávia TRNAVA 94 : 77 ( 18:25, 42:39,70:53 )
štvrtiny : 18:25, 24:14, 28:14, 24:24 )

Body : Mlynek 28, Michálik 19, Renert 11, Hanusek 6, Novomestský 5
( Labuda 3, Treflík 3, Mečiar 1, Predný 1 )

V zasneženej Žiline proti favorizovanému MBK ŽU Žilina začali Trnavčania nad očakávanie dobre, ujali sa vedenia a najmä vďaka dobrej streľbe spod koša ( 8/10 ) a premieňaniu trestných hodov ( 4/5 ) prvú štvrtinu vyhrali 25:18. V jej závere síce po strete so súperom pocítil tvrdosť palubovky Mlynek, ale v ďalšom priebehu zápasu v hre pokračoval.
Domáci do druhej desaťminútovky vstúpili ako vymenení – náskok Slávie začali znižovať a v 14. minúte vyrovnali na 29:29. Ako chutí žilinská palubovka na Rosinskej ceste pocítil aj Renert, ale tiež v hre pokračoval. Za prvých päť minút tejto časti hry dosiahli Slávisti iba 5 bodov. Podarilo sa im ešte košmi Mlyneka a Michálika ujať vedenia v pomere 37:35, ale záver patril Žilinčanom, ktorí prvý polčas vyhrali v pomere 42:3.
Tretia štvrtina bola pre osud zápasu rozhodujúca. Domáci dosahovali lacné koše z protiútokov, spod koša po úspešných útočných doskokoch a rozdiel v skóre sa rýchlo zvyšoval v ich prospech. Prispel k tomu aj fakt, že Trnavčania prestali vnikať pod kôš domácich – jediný úspešný pokus zaznamenal v 29. minúte Novomestský, z poľa z 11 pokusov premenili iba tri a pod oboma košmi doskočili iba raz v obrane Renertovi. Zvýšil sa aj počet stratených lôpt. Po jej skončení viedli domáci 70:53.
Posledné dejstvo sa dohrávalo bez agresívnejšej obrany na oboch stranách a obaja tréneri dali príležitosť aj hráčom z lavičky. Na sedemnásťbodovom rozdiele sa už nič nezmenilo – Žilina vyhrala 94:77.
Oproti zápasu v Prievidzi sa síce zvýšil počet získaných lôpt (21), ale aj stratených (17), ale ubudlo pokusov spod koša a slabšia bola aj streľba za dva a tri body a premieňanie trestných hodov. Evidentne chýbali po dobrom začiatku ďalšie body Hanuseka a svoj výkon zo soboty nezopakoval ani Predný.
Poďakovanie za „taxislužbu“ patrí Tomášovi Michálekovi, Filipovi Horňákovi a Petrovi a Richardovi Renertovcom, ktorí to za volantom nemali práve najľahšie pred Žilinou a v meste samotnom. Ale hlavne, že to dopadlo lepšie ako zápas!