MBK Karlovka – MBK Trnava 101 : 64
Body: Hanusek 16, Mlynek 12, Petráš 12, Sečeň 11, Novomestský 9 (Predný 2, Vago 2, Labuda 0, Rantúch 0)
Inter BA „B“ – MBK Trnava 76 : 84
Body: Petráš 20, Hanusek 17, Mlynek 16, Novomestský 13, Sečeň 8 (Michalík 8, Hirner 2, Predný 0)
Tréner Orgler:Sobotňajší zápas s družstvom Karlovka BA – minuloročný víťaz 1.ligy sme začali koncentrovane a rýchlo sme viedli 6:0.Hrali sme rýchlo dopredu,ale neefektívne zakončovanie nás pripravilo o výraznejší rozdiel v skóre.Hra sa postupne vyrovnala a Karlovka vyhrala polčas o 12bodov.Nástup do druhej časti zápasu mali lepší domáci hráči, keď agresívnou vysunutou obranou na našu rozohrávku nám znemožnili hrať rýchly protiútok a aj v postupnom nám narušovali naše útočné kombinácie. Dominancia domácich hráčov v útočnom aj obrannom doskakovaní, ale aj na rozohrávke, dávala tušiť že réžiu zápasu majú domáci pevne vo svojich rukách a o výsledku je rozhodnuté a bude to len o rozdiele v skóre, preto v závere zápasu dostali priestor aj hráči ktorí menej hrávajú a my sme chceli ušetriť sily aj na nedeľný zápas.
Nedeľňajší zápas s Interom B sme začali veľmi nesústredene, čo sa prejavilo aj na skóre 11:0 v prospech Interu. Po oddychovom čase a ostrejšom vstúpení trénera do hláv hráčov sa obraz hry zmenil.Aktívnou obranou po celom ihrisku sme vyviedli súpera z jeho dovtedajšieho pokoja a rýchlymi protiútokmi jednoducho skórovali a polčas vyhrali 33:39. V nadšenom a dobrom výkone sme pokračovali aj po prestávke a súperovi odskočili až na 18bodov a zápas dotiahli do víťazneho konca.
Aj zápas s Interom ukázal, že keď máme k dispozícii dvoch stredných rozohrávačov, dokážeme hrať zápasy vo vysokom tempe. Záverom by som chcel pochváliť prístup T.Michalíka, ktorý hoci mal zdravotné problémy, obetoval sa v prospech družstva, nastúpil na zápas s Interom a bol silne motivujúcim faktorom na víťazné myslenie svojich spoluhráčov, ktorí ako jednotlivci tak i ako družstvo podali najlepší výkon v tejto sezóne.