Muži
MBK AŠK Slávia TRNAVA – VŠEMvs Karlovka BRATISLAVA 63:77 ( 19:23, 37:39, 52:52 )
Body : Zaťko 22, Švenk 15, Rantuch 12, Pozdech 6, Synak 3 ( Labuda 5, Lennaerts, Pinček )
Ani v tomto zápase nenastúpili domáci proti súperovi v kompletnom zložení, trénerovi Ilkovi chýbali z rozdielových hráčov Hanusek a Ábel, Šušanský sa už objavil na lavičke, ale doiečovanie zranenia mu ešte nedovolilo nastúpiť. Prvé tri desaťminútovky sa niesli v znamení vyrovnanej hry a ani jednému z družstiev sa nepodarilo získať výraznejší náskok. Je pravda, že častejšie boli vo vedení hostia,
ale najvyšší rozdiel bol štyri body či už v prospech Slávistov, alebo rezervy Karlovky.
Do posledného dejstva vstupovali oba celky s rovnakými šancami na víťazstvo – stav bol 52:52.
Posledná štvrtina – kolaps ! Trnavčania sa košom Zaťka ujali vedenia 54:52, na štyri body Karlovky ešte odpovedal Švenk trojkou – 57:56 a potom prišiel možno rozhodujúci moment – pre zranenie prsta musel odstúpiť najlepší strelec domácich Zaťko. Karlovka vycítila príležitosť – získala sedembodový náskok, ktorý v závere zápasu zvýšila na 16 bodov, Bodku za nevydarenými poslednými desiatimi minútami dal spod koša Rantúch, mimochodom bol to jediný pokus z tejto vzdialenosti v tomto úseku
hry. Bol to opäť jeden zo zápasov „jednej štvrtiny“, ktorá rozhodla o konečnom výsledku.
Kde hľadať príčiny ?
Jednou z nich je nedostatočný počet hráčov pre rotáciu v priebehu hry, stále sa ne-
darí dosiahnuť, aby sa výraznejšie strelecky presadili viacej ako traja hráči resp. nevyrovnaný výkon potenciálnych strelcov. Napr. v Prešove dosiahol Pozdech 15 bodov, v tomto zápase hneď v úvode zaznamenal dve trojky a potom mu pušný prach zvlhol.
Samostatnou kapitolou sú stratené lopty – v doterajších deviatich prvoligových a dvoch pohárových zápasoch sme stratili v priemere 23,36 lôpt na zápas, pričom sme získali len 11,45 lôpt, čo znamená rozdiel temer 12 lôpt na zápas v prospech súpera.
Hráčom nemožno vyčítať snahu a nasadenie, aj účasť na tréningoch zodpovedá ich potenciálnym možnostiam, treba len veriť, že Nový rok prinesie viacej šťastia a lepších výsledkov. Milan Lihan (asistent trénera).
V posledných zápasoch v tomto kalendárnom roku sa muži MBK Trnava predstavia 17. XII. v Považskej Bystrici a 18. XII. v Žiline.

U14
MBK AŠK Slávia TRNAVA – BPSA Inter BRATISLAVA 9 : 90 (5 : 50)
Body za Trnavu : Kollár 3, Krištof, Bachorík, Chmelan po 2
MBK AŠK Slávia TRNAVA – BPSA Inter BRATISLAVA 11 : 116 (7 : 48)
Body za Trnavu : Chmelan 4, Bejda 3, Kollár S. 2, Krištof, Morvay po 1
Dnes to bola jednoducho katastrofa. K tejto katastrofe sme sa dostali absenciou viacerých hráčov zo základnej zostavy, našou slabou hrou a vynikajúcou hrou súpera. Inter je zaslúžene na 1. mieste našej skupiny. K vysokým prehrám prispeli svojim dielom aj nepresní rozhodcovia…
Dúfame, že sladký darček od MBK Mikuláša dá rýchlo zabudnúť na tieto prehry a nepokazia nám radosť z basketbalu.
Teším sa na ďalší zápas družstva U14 v Nitre 14.01.2016. Pavel Kucharek (vedúci družstva)