BK Lokomotíva SEREĎ – MBK AŠK Slávia TRNAVA 68 : 92
štvrtiny : 21:24, 15:25, 15:31, 17:12
Body za Sláviu: Švenk 25, Hanusek 20, Ábel 12, Šušanský 9, Labuda 3
(Rantuch 10, Pinček 6, Pozdech 4, Hirner 2, Treflík 1)

DSC_3314
V prvom z troch záverečných zápasov nadstavbovej časti I. ligy mužov na súperových palubovkách sa trnavská Slávia predstavila v Seredi, kde v prvom kole základnej časti prehrala 73:86 a na domácej pôde v úvodnom kole nadstavbovej časti vo vyrovnanom zápase po zlepšenom výkone v poslednej štvrtine zvíťazila 63:52.
Toto krajské derby lepšie začali Trnavčania, ujali sa vedenia 9:2, ale domáci sa vzchopili, znížili na 9:8 a aj keď hostia viedli po celých desať minút úvodnej časti, do výraznejšieho náskoku sa nedostali a držala ich predovšetkým dobrá hra Hanuseka pod oboma košmi, ktorý zaznamenal 14 bodov a siedmimi sa k nemu pridal Ábel.
V druhej štvrtine v prvých piatich minútach Sereďčania stále držali krok a hosťom sa na 13 bodov podarilo odskočiť až v závere po úspešných trestných hodoch Pinčeka, Švenka a košmi Rantúcha a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 49:36. V tejto fáze zápasu sa nedarila streľba za tri body, ale zato úspešní boli na čiare trestného hodu, keď z 12 pokusov premenili 10.
Tretie dejstvo sa už nieslo v znamení výraznej prevahy Slávistov, rozstrieľal sa Švenk, ktorý premenil päť pokusov za tri body, MBK získal náskok 64:44 a po 30 minútach viedol 80:51.
Posledná časť hry sa už natoľko Trnavčanom nevydarila, nastrieľali v nej v nej iba 12 bodov a v závere po zbytočných stratách lôpt umožnili hráčom Lokomotívy dosiahnuť 7 bodov a upraviť stav na konečných 92:68.
Napriek tomu treba Slávistov pochváliť za dobrý výkon, ktorým si pred poslednými dvoma zápasmi v Kežmarku a Prešove zaistili celkové 10. miesto I. lige v hracom období 2015/ 2016.