ŠKP BA – MBK Trnava   69:70

Body: Petráš 11, Mlynek 9, Novomestský 8, Michalík 7, Sečeň 6 (Hanusek 10, Melotík 8, Lipták 7, Renert 4, Predný 0, Vago 0)

Hostia povzbudení víťazstvom zo soboty nezachytili veľmi úvod prvej štvrtiny a prehrali ju o 4 body (21:25). Do polčasu sa nevedeli presadiť hlavne z perimetra a prehrali ho 9 bodov. Do druhej časti nastúpili koncentrovanejšie a náskok domácich stiahli až v štvrtej časti prvý krát v zápase a vyhrávali hlavne vďaka dobrému presingu po celom ihrisku. Zápas bol až do poslednej sekundy dramatický, keď domáci hráč mal v rukách víťazstvo ale jeho dvojková strela bola zablokovaná Sečeňom.

Tréner Orgler: V nedeľu nás privítalo v tejto sezóne veľmi dobre hrajúce družstvo ŠKP BA. Úvodná štvrtina bola ako na hojdačke a ŠKP ju vyhralo o 5 bodov. V úvode druhej štvrtiny sme sa organizovanou hrou priblížili na rozdiel jediného bodu 25:24, ale potom sme nechali domácim veľmi veľa priestoru a  otvorených striel a úsek medzi  14 a 16 minútou sme prehrali 13:0, z toho sme dostali 3 trojky za sebou a prehrávali o 14 bodov. Po oddychovom čase sme znížili a do šatní odchádzali s 9-bodovým mankom. Do druhej časti zápasu sme nastúpili koncentrovane a pomaličky doťahovali nepriaznivé skóre celoplošnou agresívnou obranou. Od stavu 54:49 pre domácich sme spustili famóznu defenzívu s agresivitou na loptu – následným  zdvojovaním a tlakom na prvú prihrávku a po získaní lopty jednoduchým zakončením a výsledok sa dostavil v zmene skóre na 54:55. V tomto trende sme pokračovali aj v úvode záverečnej štvrtiny a vyhrávali sme 61:54. Táto veľmi fyzicky náročná časť zapasu nás citeľne unavila a súper zmobilizoval sily a otočil na 61:64. My sme vyrovnávali trojkou na 64:64, ale súper išiel znovu do vedenia 64:66, my sme vyrovnali a následne zvýšili na 68:66 a taktickou hrou v nervóznom závere strhli víťazstvo na svoju stranu 69:70.

V obidvoch zápasoch sa ukázala sila kolektívu, ktorý dobre pracoval nielen na ihrisku ale aj na lavičke. Chlapci sa znovu presvedčili, že cesta k víťazstvu začína kvalitnou obranou, ktorej sme počas dvoch týždňov venovali zvýšenú pozornosť a teraz a aj v ďaľšom priebehu súťaže nám určite prinesie ešte veľa radosti v podobe dobrej hry a víťazstiev.

BSC BA – MBK Trnava   65 : 75

Body: Sečeň 15, Mlynek 14, Petráš 8, Novomestský 7, Michalík 6 (Hanusek 12, Lipták 5, Renert 5, Melotík 3, Predný 0)

Trnavčania mali domácim čo vracať, pretože v úvodnom kole prehrali o 10 bodov. Hostia nastúpili už s novým rozohrávačom Renertom (prišiel z Karlovky BA) a bolo to cítiť. Dynamickou hrou, dobrým striedaním počas celého zápasu nedali žiadnu šancu domácemu mužstvu a zaslúžene vyhrali.

Tréner Orgler: V sobotňajšom zápase s družstvom BSC sme chceli odčiniť domácu prehru čo sa nám aj podarilo. Nastúpili sme aj s novou posilou na strednej rozohrávke R.Renertom, ktorý k nám prišiel z Karlovky .Vstup do zápasu bol z obidvoch strán opatrný, skôr útočne ladený – bez obrán a prvá štvrtina skončila remízou 25:25. Výborný nástup do druhej štvrtiny, ktorý sme vyhrali 0:12 dával tušiť, kto bude ťahať v tomto zápase za kratší koniec. Polčas sme vyhrali o 10bodov. V tretej štvrtine sme výbornou hrou v obrane odskočili až na 16 bodov, čo nás trošku uspokojilo a súperovi sme dovolili znížiť na 12bodov. Do poslednej štvrtiny nastúpili domáci veľmi odhodlane, s cieľom otočiť vývoj zápasu a zónovým presingom nám trošku robili problémy, ale my sme si víťazstvo už nedali vziať a vyhrali rozdielom akým sme doma prehrali.