MBK AŠK Slávia TRNAVA – MŠK BK ŽIAR n. Hr. 86 : 62 ( 14:14, 48:29, 69:38 )
štvrtiny : 14:14, 34:15, 21:9, 17:24
Body za Trnavu : Hanusek 19, Rantuch 18, Švenk 14, Zaťko 9, Synak 6 ( Šušanský 10, Pozdech 5, Vencelík 3, Masaryk 2, Lennaerts, Pinček, Stríž )
V úvodnom prvoligovom zápase v novom roku muži MBK AŠK Slávia Trnava hostili MŠK BK Žiar n. Hr., ktorému mali vracať vysokú prehru zo stretnutia v Žiari. Pozitívom pre trénera Ilka bolo, že mal k dispozícii Hanuseka, negatívom, že pre zranenie ruky nemal k dispozícii Labudu. Do zápasu vstúpili lepšie hostia, domáci ich chybami pri bránení pustili do vedenia 8:2 a pretože sa nemohli pochváliť ani úspešnou streľbou, boli radi, že po Pozdechovej úspešnej trojke vyrovnali na 14:14. Aj druhú štvrtinu začali lepšie hráči zo Žiaru, ktorí sa ujali vedenia 17:14. To však bolo z ich strany všetko, Trnavčania sa zlepšili v obrane, aj v útoku, stratili iba tri lopty a podstatne zlepšili streľbu – z 23 pokusov premenili 13 a všetkých päť trestných hodov, čo im pri odchode na polčasovú prestávku prinieslo vedenie 48:39.
Hosťujúci celok sa výrazne nezlepšil ani v tretej časti hry, aj keď Slávisti v nej zaznamenali menej bodov ako v predchádzajúcej, zaistili si náskok 29 bodov. V poslednom dejstve dostali príležitosť všetci hráči z lavičky a zápas doviedli do úspešného konca a zaznamenali tak ďalšie víťazstvo v základnej časti.
Z hráčov základnej zostavy sa pod oboma košmi výrazne presadili Hanusek a Rantúch, ktorí výkonom prevýšili hosťujúcich podkošových hráčov. Švenk sa presadil strelecky a dôležité boli jeho tri úspešné trojbodové pokusy v druhej desaťminútovke. Zaťko sa síce z hry výraznejšie strelecky nepresadil, ale zo 7 trestných hodov premenil 6 a doskočil 11 lôpt, z toho 10 v obrane. Synak popri šiestich zaznamenaných bodoch odviedol počas účinkovania na palubovke veľa čiernej práce. Zo striedajúcich hráčov sa po zranení vo veľmi dobrom svetle predstavil Šušanský a svoje miesto si zastal aj Pozdech, Vencelík príjemne prekvapil tromi premenenými trestnými hodmi, ale nesklameli ani ostatní hráči, ktorí sa zapojili do hry.
Družstvo víťazstvom zablahoželalo trénerovi Petrovi Ilkovi k 41. narodeninám, prajeme mu všetko najlepšie, veľa zdravia, pohody v rodine a osobných, pracovných i športových úspechov.
Milan Lihan (vedúci družstva).
Najbližšie zápasy v I. lige odohrajú muži MBK Trnava v Bratislave 28. I. 2017 s MŠK Iskra Petržalka a 29. I. s BK ŠKP Štart Bratislava.