Slávia Trnava – BC ŠKP Štart Bratislava 66 : 71
( 17:12, 36:26, 47:53 )
Body : Mlynek 22, Renert 13, Michálik 7, Hirner 6, Predný 2
( Labuda 8, Hanusek 3, Horňák 3, Treflík 2 )

Po neúspešnom vystúpení v P. Bystrici čakal mužov MBK Trnava prvý zo štyroch zápasov na domácej palubovke. BC ŠKP Štart Bratislava je tradičný účastník druhej najvyššej basketbalovej súťaže na Slovensku a Trnavčanov čakal s nimi štvrtý duel v tomto hracom období.
V skupine Západ v Bratislave vyhrali 67:63 (31:29) a doma prehrali po predĺžení 71:79 (29:41, 65:65), čo ich stálo prvenstvo v skupine, lebo pri rovnosti bodov s IMC Slovakia P. Bystrica mali pri rovnosti výhier a prehier horší pomer bodov zo vzájomných zápasov.
V skupine o 1. – 8. miesto podali v hale na Domkárskej ulici jeden z najlepších výkonov v sezóne a zvíťazili 93:72 (42:37).
Pred sobotňajším duelom s týmto nepríjemným súperom určite trénera I. Záhradníka nepotešilo, že z viacerých – viacej, či menej objektívnych – príčin nemal k dispozícii Mečiara, Mészárosa, Novomestského a Urlanda.
Prvé minúty zápasu sa niesli v znamení vyrovnanej hry, domáci ale nepresným zakončovaním útokov umožnili hosťom ujať sa vedenia 12:7. Zlepšená obrana Slávistov v závere prvej desaťminútovky priniesla svoje ovocie, získali päťbodový náskok v pomere 17:12. Mohol byť ešte vyšší, lebo z deviatich trestných hodov premenili iba dva.
V druhej štvrtine pokračovali v dobrom bránení a svoje vedenie zvýšili až na 31:18 a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 36:26. To ale nikto z prítomných netušil, čo sa stane po nej.
Hráči ŠKP sa vrátili na palubovku ako pokropení živou vodou, ťažko povedať, či si domáci nemysleli, že o výsledku je už rozhodnuté. Bratislavčania začali postupne znižovať náskok svojho súpera, aby sa v 26. minúte ujali vedenia v pomere 45:42 a šesťbodový náskok do konca tretieho dejstva udržali. Štvrtinu vyhrali o 16 bodov 27:11. Domáci mali katastrofálnu úspešnosť streľby z hry – z 18 pokusov premenili iba 4.
V poslednej desaťminútovke síce Trnavčania znížili náskok ŠKP na dva body 63:65, ale vyrovnať sa im nepodarilo, hostia natiahli skóre na 71:63 a trojka Labudu iba prikrášlila výsledok.
Strelecky sa darilo Mlynekovi, ktorý zaznamenal 22 bodov, Renert svojich 13 dal v prvom polčase, potom sa strelecky odmlčal a nikto z ďalších aktérov v domácom drese sa im nepriblížil.
Mrzieť musí nízka úspešnosť streľby z hry – 25/ 67 – 37 % a premieňanie trestných hodov – 11/ 23 – 48 %.
Málokedy sa stáva, aby prehralo družstvo, ktoré vyhrá tri štvrtiny, ŠKP tentoraz na víťazstvo stačila jedna.
A ešte jedna zaujímavosť. ŠKP je tradične družstvo s najvyšším vekovým priemerom v súťaži. V Trnave z deviatich hráčov, ktorí nastúpili v zápase, predstavoval 35,44 rokov. a to im ho ešte „pokazil“ 21 ročný Otčenáš. Mimochodom, štyria hráči majú 40 rokov a viac, menej ako 30 jediný Otčenáš. Ale na ihrisku sa vekový rozdiel neprejavil !
Milan Lihan

Slávia Trnava – MŠK Iskra Petržalka 76:82, po predĺžení
štvrtiny : 21:19, 17:23, 21:17, 14:14, predĺženie 3:9
Body: Mlynek 31, Renert 17, Hanusek 13, Treflík 7, Hirner 3
( Horňák 3, Rantuch 2)

V nedeľu čakal Trnavčanov druhý z dvojice bratislavských klubov -MŠK Iskra Petržalka, posilnený o nitrianskeho extraligistu Novysedláka.
V skupine Západ v Trnave Slávisti zvíťazili 91:62 (45:33), v Bratislave už nastúpila konsolidovaná Petržalka a zvíťazila 88:75 (48:33).
V skupine o 1. – 8. miesto MŠK Iskra na domácej palubovke vyhrala so šťastím o dva body 83:81 (42:37) a s ambíciami zvíťaziť pricestovala aj dno trnavskej MŠH.
Keď sa vraví. že chudobnému aj z hrnca vykypí, tak v tomto kole to pre trnavských mužov platilo na 100 %. V stretnutí s ŠKP nielen že prišli o víťazstvo, ale v záverečných minútach aj o Michálika, ktorý utrpel svalové zranenie. Labuda sa musel zúčastniť na trénerskom kurze ( pozn. : tiež je zo strany SBA dobrý nápad, organizovať trénerský kurz pre začínajúcich trénerov počas rozbehnutých súťaží ) a manažéra Liptáka, ktorý chcel za tejto situácie pomôcť „siedmim statočným“, tesne po nástupe na ihrisko zranil stehenný sval …
Lepší nástup do zápasu mali prekvapivo domáci, ujali sa vedenia 10:2, hostia však kontrovali, znížili ich náskok a keď v závere prvej desaťminútovky po faule Horňáka premenil hosťujúci Škrobánek tri trestné hody, stanovil jej výsledok na 21:19.
Na začiatku druhej štvrtiny viedli ešte domáci 27:23, ale potom prišiel nástup Iskry, ktorá sa ujala vedenia v pomere 36:27. Domácich to nezlomilo, aktívnou obranou znížili na rozdiel dvoch bodov
a v posledných sekundách prišlo ku kurióznej situácii. Renert premenil dva trestné hody a vyhadzujúci hráč súpera mu prihral loptu späť, žiaľ, jeho pokus nebol úspešný a prvý polčas vyhrali hostia 42:38.
V priebehu tretej desaťminútovky viedla Petržalka stále o 6 – 8 bodov, ale jej náskok za stavu 59:51 zlikvidovali úspešnými pokusmi Mlynek, Horňák, Renert a Treflík a tak stanovili skóre na 59:59.
Podobne to vyzeral aj v poslednej štvrtine. Keď Iskra zvýšila na 70:63, zdalo sa byť o víťazovi rozhodnuté. Omyl. Domáci zmobilizovali všetky zostávajúce sily. Trojky Hanuseka a Renerta znamenali zníženie na 69:70 z pohľadu Slávie, hostia úspešným dvojbodovým pokusom získali trojbodový náskok, ktorý však zlikvidoval trojkou Treflík. Záver ako hrom a za stavu 72:72 mal víťazstvo v rukách Renert. Hádzal štyri trestné hody, premenil iba jeden, ale aj ten znamenal vedenie 73:72. Prišiel však faul Treflíka, ktorý bol zároveň jeho piatym a na čiaru trestného hodu sa postavil extraligista Novysedlák. Iskierka nádeje zablikala, keď prvý nepremenil, ale druhý áno. Trnava mala stále šancu na víťazstvo, ktoré by si za svoj statočný výkon zaslúžila, mala k dispozícii posledný útok, ale rozhodcovia zapískali Renertovi sporné kroky a zápas pokračoval predĺžením.
V ňom už domácim chýbali sily, z hry z deviatich striel sa neujala ani jedna a tri premenené trestné hody z ôsmich na víťazstvo nestačili – to získal MŠK Iskra Petržalka v pomere 82:76.
Napriek prehre treba domácich pochváliť, že napriek všetkým problémom, ktoré ich pred a v tomto zápase postihli, bojovali až do poslednej chvíle. O víťazstvo ich napriek vynikajúcemu streleckému výkonu Mlyneka ( 31 bodov ) opäť pripravila predovšetkým streľba ostatných na ihrisku. Z hry zo 70 pokusov premenili iba 24 – 34 %, zo 43 trestných hodov premenili iba 22 – 51 %. Na druhej strane treba objektívne priznať, že odohrať 45 minútový zápas so siedmimi hráčmi nie to „pravé orechové“.
Najbližšie sa v MŠH predstavia po veľkonočných sviatkoch v zápase s MBK ŽU Žilina v sobotu 11. IV. 2015 o 11.oo hod. a v nedeľu 12. IV. 2015 sa o 10.oo hod. predstavia v telocvični Slávie proti Baníku Cígeľ Prievidza, čo bude posledný domáci zápas v tomto hracom období.