IMC Slovakia POVAŽSKÁ BYSTRICA – MBK AŠK Slávia TRNAVA 75 : 62 (18:15, 36:33, 54:49)
Body Slávia: Zaťko 16, Švenk 13, Rantuch 12, Labuda 11, Šušanský 2 (Pozdech 5, Synak 3, Pinček, Vencelík)
V záverečnej štvrtine 1. ligy mužov sa Trnavčania predstavili v Považskej Bystrici. Tréner Ilko nemal k dispozícii podkošových hráčov Milana Vaga, ktorý hosťuje v MBK Lučenec, Marek Hanusek dal prednosť štartu v družstve BO MBK Holíč v zápase II. ligy a Richard Stríž nemohol nastúpiť pre zranenie, naviac Synaka mal k dispozícii až od tretej desaťminútovky. V oboch celkoch sa predstavili aj extraligisti – v domácom Belavý z Iskry Svit, u MBK Zaťko z MBK SPU Nitra.
Zápas lepšie začala Slovakia, ujala sa vedenia 6:0, ale Slávisti sa vzchopili, v 9. minúte sa ujali vedenia 15:14, ale záver prvej štvrtiny patril domácim, ktorí ju vyhrali 18:15.
Aj druhé dejstvo prinieslo vyrovnaný súboj, MBK sa opäť ujal vedenia 24:23, ale domáci kontrovali a hostia tak neustále iba znižovali ich náskok a na polčasovú prestávku odchádzali s trojbodovým náskokom za stavu 36:33.
Tretia desaťminútovka až do 29. minúty sa niesla v znamení rozdielu dvoch bodov, potom však Považská Bystrica využila chyby hostí a ujala sa vedenia 54:49.
Slávisti sa nevzdali, v 35. minúte opäť znížili na rozdiel dvoch bodov a v 37. minúte za stavu 66:61 pre IMC mal Synak výhodu dvoch trestných hodov. Prvý premenil, ale to bol posledný úspešný strelecký pokus Trnavčanov. Slovakia vyhrala posledné tri minúty zápasu 9:0 a celkove 75:62 a po prvý raz v tomto hracom období sa tak po troch prehrách tešila z víťazstva nad Trnavou.
O výhre domácich rozhodovalo úspešné zakončovanie rýchlych protiútokov po zbytočných stratách lôpt zo strany hostí, ich lepšie útočné doskakovanie ( Slávia v útoku doskočila iba 5 lôpt ). Rozdiel bol aj v počte a úspešnosti premieňania trestných hodov – domáci hádzali 18 a premenili 14, hostia za celý zápas 3 ( ! ) a premenili 2, pričom prvý hádzali až v 27. minúte.
Posledné zápasy I. ligy – skupiny o 6. – 9. miesto odohrajú v ŠH AŠK Slávia Trnava v sobotu 8. IV. 2017 o 18.oo hod. proti MŠK BK Žiar n. Hr. a v nedeľu 9. IV. 2017 o 10.oo hod. proti MŠK BK Kežmarok.