BK Žilina – MBK Trnava   78:92

Body: Mlynek 23, Michalík 18, Petráš 14, Sečeň 10, Novomestský 7 (Renert 11, Hanusek 9, Vago 0, Predný 0)

Košice – MBK Trnava   85:80

Body: Petráš 24, Mlynek 19, Sečeň 10, Michalík 6, Novomestský 5 (Hanusek 6, Renert 5, Vago 0)

Počas víkendu sme cestovali na ihriská dvoch ambicióznych súperov – do Žiliny a Košíc. Vrátili sme sa s 50% -nou úspešnosťou. Na prvý zápas v Žiline sme nastúpili od začiatku veľmi koncentrovane, viac útočne ako obranne naladení a aj preto sme nemohli súperovi bodovo odskočiť. Výborne hrajúci domáci neustále hrýzli, ale do šatní sme išli so sedembodovým rozdielom v náš prospech (36:43). Aj v druhom polčase sme pokračovali v dobrej hre a od súpera sme si udržiavali 8-10 bodový odstup. V poslednej štvrtine na nás domáci vyrukovali zónovou obranou , ktorá nám chvíľu robila problémy, ale postupne sme ju našim organizovaným útokom rozobrali a domáci sa museli už v časovo- zápasovej tiesni vratiť k agresívnej celoplošnej obrane, ale my sme už nedovolili obrat v zápase. Chlapcov by som chcel za tento mimoriadne náročný zápas pochváliť, predviedli sme veľmi kolektívny výkon, proste hrali sme ako tím.
V Košiciach bol úvod zápasu hraný veľmi opatrne a nebyť našej slabej efektivity zakončovania spod koša- (prvá štvrtina úspešnosť 9-2) , mohli sme súperovi odskočiť a tým vziať réžiu zápasu do svojich rúk. Súper to však využil vo svoj prospech a vyhral polčas 37:30. V tretej štvrtine si súper stále udržiaval 6-7 bodový náskok. Do poslednej štvrtiny sme išli s odhodlaním otočiť nepriaznivé skóre, čo sa nám aj štyri minúty pred koncom podarilo a vyhrávali sme 68:69, no v tom momente nám bolo zapískané filmovanie(flopping) pri clone na nášho hráča, za čo nasledovala technická chyba a to znamená dva trestné hody a znovu lopta pre súpera. Súper 2 TH premenil a z nasledujúceho útoku nám dal trojku a týmto neprimeraným zásahom rozhodcu do hry nám súper odskočil znovu na štyri body a dotiahol zápas do víťazného konca. Niečo k rozhodcom v tomto zápase, málokedy sa vyjadrujem na oficiálnom fóre a je to moje prvé a zároveň aj posledné vyjadrenie sa k arbitrom.
Rozhodcovia sú súčasťou hry a rozhodujú zápas dvoch družstiev, z ktorých jedno vyhrá a druhé prehrá. Ale nemali by si oni vytvárať vlastné družstvo, ktoré chce poraziť družstvá zložené z hráčov, ktorí chcú hrať a na ihrisku sa športovo pobiť o víťazstvo. V tomto zápase nám boli zapískané 3 TCH (technické chyby), 1 nešportová chyba , premenené na drobné : 4×2 TH a po nich ešte útok čiže možnosť dať celkovo 16 až 20 bodov. Zápas sme prehrali o 5 bodov. Nech si každý z tohto urobí úsudok sám.
Celkovo som s predvedenou hrou nášho družstva spokojný, ale treba ešte popracovať na detailoch aby nás v ďaľších zápasoch už,,nič“ neprekvapilo.