Družstvo mužov MBK AŠK Slávia Trnava sa v dňoch 9.-10. IX. zúčastnilo medzinárodného turnaja O pohár mesta Hodonín, na ktorom štartovalo osem družstiev.
V sobotu hrali v Športovom centre Želva Dubňany v B skupine tri zápasy.
V úvodnom zdolali Sokol Šlapanice 41:39 ( 26:21 ). Body za MBK zaznamenali Mlynek 16, Rantuch aTrepáč po 6, Hirner a Švenk po 4,Zaťko 3 a Pinček 2.
V druhom si ľahko poradili s BK Velké Meziříčí, nad ktorým zvíťazili vysoko 60:18 ( 38:8 ). Bodovali Mlynek 13, Rantuch 10, Zaťko 9, Pozdech 7, Marčok a Trepáč o 6, Sabo 4, Hirner 3 a Švenk 2.
V zápase o postup do semifinále sa stretli s MŠK BO Holíč. Zápas mal vyrovnaný priebeh, Trnavčania vyhrávali počas celého jeho priebehu, ale vyhrali ajntesnejším rozdielom 43:42 26:23. O body sa podelili Trepáč 11, Mlynek 9, Zaťko 8, Marčok a Rantuch po 4, Hirner a Švenk po 3 a Pozdech 2.
Na treťom mieste skončil Sokol Šlapanice a na štvrtom BK Valašské Meziříčí.
V A skupine, ktorá sa hrala v hale Teza Hodonín, zvíťazila TJ Slovan Černá Pole pred Jiskrou Kyjov, MŠK Iskra Petržalka a TJ Sokol Hodonín.
V nedeľu v prvom semifinálovom zápase nastúpili Slávisti proti Jiskre Kyjov. Moravania hoťom statočne odolávali, tí ale v záveze zápasu ich odpor zlomili redovšetkým aktívnou obranou a zlepšeným doskakovaním a zvíťazili 47:42 ( 24:23 ). Strelecky boli úspešní Švenk 13, Mlynek 12, Trepáč 6, Hirner, Pozdech a Zaťko po 5 a Rantuch 2.
Ich finálového súpera určil zápas medzi TJ Slovan Černá Pole a MŠK BO Holíč, v ktorom Slovan zvíťazil 57:40.
Vo finálovom zápase podali hráči MBK veľmi dobrý výkon v prvom polčase, hráči TJ Slovan Černá Pole mali síce lepší nástup do stretnutia, ale postupne preberali iniciatívu a vyhrali ho 30:27. Žiaľ, vdruhom počase poľavili, dovolili súperovi dosahovať ľahké koše, na ktoré nedokázali adekvátne odpovedať, a stretnutie prehrali 42:59. Za MBK skórovali Mlynek 20, Pozdech, Trepáč a Švenk po 4, Rantuch a Sabo 3, Zaťko 2, Hirner a Marčok po 1.
Odniesli si tak pohár za druhé miesto a Matúša Mlyneka vyhlásili uesporiadatelia po zásluhe za najužitočnejšieho hráča nášho družstva,
Na treťom mieste sa na turnaji Umiestnila Jiskra Kyjov pred MŠK BO Holíč, MŠK Iskra Petržalka, Sokol Šlapanice, Sokol Hodonín a BK Velké Meziříčí.
Turnaj bol veľmi dobre organizovaný, prebehol v príjemnej atmosfére a primátor mesta Hodonín pozval zúčastnené družstvá na ďalší ročník.
Milan Lihan, vedúci družstva
SLÁVIA DO TOHO!
20170909_124546