MŠK Holíč – MBK Trnava 72:77 (37:35)

Body: Michalík 10, Petráš 10, Václav 2, Fekonja 0, Labuda 0 (Sečeň 21, Mlynek 19, Lukšík 12, Mezsároš 2, Synak 1, Vago 0)

Domáci Holíč bol pred zápasom bez víťazstva a podľa slov hosťujúceho trénera Snopka „body s Trnavou potrebujú ako soľ“. Nevýhodu domáceho tímu bola neúčasť podkošových hráčov, načo hosťujúci tréner reagoval umným striedaním Sečeňa, Mlyneka a Vaga. Prví dvaja spomínaní hráči sa dokázali presadiť aj bodovo. Polčas síce trnavčania prehrali o 2 body, ale v druhom polčase agresívnejšou obranou získali cenné dva body. Do konca základnej časti sa musia trnavčania zaobísť bez Liptáka, ktorý je zranený.

Tréner L.Štajger:V Holíči sme čelili menším rýchlym a pohyblivým podkošovým hráčom osobným pressingom po celom ihrisku. Počas celého zápasu sme nepristúpili na pomalý basketbal, s dobrým zakončením v hre 1-1 s pripravených pozícií. Presadili sme sa ale až v 2. polčase, keď súperovi začali dochádzať sily. V závere sme ustrážili 10 bodový náskok.