Považská Bystrica – Slávia Trnava 93:75
26:12, 53:31, 66:53
Body: Hanusek 21, Mlynek 17, Michálik 10, Renert 8, Urland 8 (Rantúch 6, Novomestský 3, Labuda 0)
S IMC Slovakia Považská Bystrica sa trnavskí muži stretli už po piaty raz. Prvé stretnutie -prípravné – na úvod sezóny vyhrali v Trnave hostia po koši v posledných sekundách 66:65.
Skupinu Západ I. ligy začínali Slávisti na Považí a úvod zápasu zvládli – vyhrávali 14:2. Potom sa ale iniciatívy chopili domáci, polčas vyhrali o osem bodov a zápas 93:72. Odveta sa Trnavčanom vydarila, na domácej palubovke vyhrali 90:81.
Aj v skupine o 1. – 8. miesto na úvod už v Mestskej športovej hale zdolali IMC Slovakia vo vyrovnanom zápase 83:73 ( 49:43 ).
V sobotu ich v Považskej Bystrici čakal piaty duel. Prvý kôš dosiahli domáci, ale Hanusek mal šancu vyrovnať, nevyužil ju, ale vzápätí bol úspešný Mlynek, ktorý vyrovnal stav na 2:2. Žiaľ, to bolo posledný raz, čo v tomto meraní síl Trnavčania neprehrávali. V 4. minúte IMC viedol už 13:2, hostia za prvých šesť minút zaznamenali iba štyri body a tak Slovakia po prvej štvrtine viedla 26:12.
Charakter zápasu sa nezmenil ani v druhej desaťminútovke, hráči Slávie sa nedokázali strelecky presadiť a keď neboli úspešní ani v obrane, na polčasovú prestávku odchádzali družstvá za stavu 53:31. O obraze zápasu svedčí aj fakt, že Slávisti nezískali za prvých 20 minút ani jednu loptu a stratili ich 11.
Vydaril sa im nástup do tretej časti hry. Prvé tri minúty vyhrali 10:0 a znížili stav na rozdiel 12 bodov. To však bolo všetko, znížiť na kontaktný rozdiel skóre sa im už nepodarilo a keď domáci v druhej minúte posledného dejstva zvýšili stav na 79:59, bolo o víťazovi rozhodnuté.
Bystričania boli lepší po všetkých stránkach, lepšie bránili, boli úspešnejší v hre „jeden na jeden“, veľa bodov dosiahli po útočnom doskoku a od začiatku išli s plným nasadením za svojím cieľom.
Trnavčania mali veľké okienka v obrane, najmä v prvom polčase slabo doskakovali pod oboma košmi, z celkového počtu doskočených lôpt v obrane – 23 – ich 7 získal Urland, 5 Michálik a 4 Mlynek, v útoku z desiatich Hanusek 5. Strácali veľa lôpt a neprinútili súpera, aby ich častejšie fauloval. Najvydarenejšia bola tretia desaťminútovka, ktorú vyhrali 22:13. V útoku sa strelecky presadili Hanusek a Mlynek, chýbali body Urlanda, ktorý musel v tretej štvrtine odstúpiť pre päť osobných chýb, a Michálika, ktorý sa presadil až v závere zápasu.
Najbližšie sa Slávisti predstavia pod domácimi košmi v Mestskej športovej hale v sobotu 21. marca 2015 o 17.oo hod. proti BC ŠKP Štart Bratislava a v nedeľu 22. marca 2015 o 11.oo hod. proti MŠK Iskra Petržalka.