MBK LUČENEC – MBK AŠK Slávia TRNAVA 82:70 ( 25:19, 44:34, 67:51 )
štvrtiny : 25:19, 19:15, 23:17, 15:19
Body : Michálik 19, Mlynek 17, Hanusek 9, Renert 8, Predný 2
( Novomestský 9, Mečiar 6, Rantuch )
Zápas v Lučenci mal netradičný úvod. Domáci pred ním vzdali úctu Mgr. Jánovi Šufliarskemu, dlhoročnému basketbalovému trénerovi a predsedovi ESO Lučenec v čase, keď jeho muži zís-
kali v r. 2004 titul majstra SR a neskoršie hlásateľ basketbalových zápasov.
Domáci v základnej časti skupiny o 1. – 8. miesto nečakane zakopli v Trnave, keď v slávistickej
telocvični prehrali 69:85 ( 25:44 ).
Že to s odvetou myslia vážne, ukázali od prvého rozskoku. Ujali sa vedenia 9:0 a svoj náskok
si udržiavali až do začiatku 9. minúty, kedy sa Trnavčanom podarilo znížiť na 18:17. Nasledoval
kôš Tarabusa a po ňom premenených päť trestných hodov, takže dva body Predného zname-
nali iba stanovenie priebežného výsledku po prvých desiatich minútach na 25:19.
V druhej štvrtine domáci pokračovali v nápore a v 16. minúte zvýšili na 16 bodový rozdiel –
40:24, ktorý sa Slávistom podarilo znížiť na polčasových 44:34. Tento stav mohol byť pre hostí
ďaleko prijateľnejší, keby z 11 pokusov streľby z poľa za dva body premenili viacej ako jeden …
V tretej desaťminútovke rozdiel desiatich bodov v prospech domácich trval do 28. minúty, ale
zo stavu 46:36 odskočili na 65:46, čo bolo rozhodujúce pre konečný výsledok.
V poslednej časti hry svoj náskok udržiavali a zvíťazili 82:70.
O výsledku rozhodla úspešnosť streľby z poľa – Trnavčania z 26 pokusov za dva body premenili
sedem, za tri body z 15 iba štyri a z 25 trestných hodov 14.
Nepresadili sa ani v útočnom doskakovaní – získali 7 lôpt, v obrane boli úspešnejší, doskočili 18.
U domácich sa strelecky presadili predovšetkým Američan Jones jr. ( v Trnave pre zranenie ne-
hral ) a Tarabus, obaja zaznamenali po 21 bodov.
Milan Lihan

Slávia TU KOŠICE – MBK AŠK Slávia TRNAVA 100:46 ( 31:12, 56:21. 75:34 )
štvrtiny : 31:12, 25:9, 19:13, 25:12
Body : Mlynek 16, Hanusek 14, Michálik 2, Predný 2, Renert
( Novomestský 5, Mečiar 5, Rantuch 2 )
V nedeľu v Košiciach Trnavčania nastupovali už proti istému víťazovi I. ligy a postupujúcemu celku
do extraligy Slávii TU Košice, ktorá v MŠH v Trnave zvíťazila vysoko 102:67 ( 56:37).
Hostia síce nastúpili s odhodlaním dosiahnuť čo najlepší výsledok, ale už od samého začiatku boli domáci proti.
Ujali sa vedenia 11:0, Hanusek síce upravil na 11:2, ale Košičania pokračovali v spanilej jazde, zvýšili
na 20:2 a po desiatich minútach viedli 31:12. Hostia boli neúspešní v streľbe z poľa, z desiatich pokusov nepremenili ani jeden.
Svoj tlak zvyšovali aj v druhej štvrtine, svoje vedenie zvýšili na 40:12 a na polčasovú prestávku odchádzali družstvá za stavu 56:21.
V tretej desaťminútovke sa najviac darilo Trnavčanom eliminovať útočné ostrie Slávie TU, keď ju prehrali iba 13:19.
V záverečnej štvrtine domáci síce začali hrať aj na krásu a snažili sa niektoré útoky zakončiť čo najefektnejšie, ale aj tak sa minútu pred koncom podarilo Kisssovi trojkovým pokusom stanoviť konečný výsledok 100:46.
Domáci boli v tomto zápase lepší po všetkých stránkach. Agresívne bránili, rýchlo prechádzali do
útoku a najmä v prvom polčase mali veľmi dobrú mušku pri svojich streleckých pokusoch zo stred-
nej a dlhšej vzdialenosti.
Trnavčania v obrane nestíhali, mali pomalý prechod do útoku, rozohrávači často namiesto rýchleho odovzdania lopty prechádzali na útočnú polovinu driblingom, kde ich Košičania zdvojovali a nasledovala strata lopty resp. nepresná prihrávka. Ich aktívna obrana mala za následok, že z 24 pokusov spod koša premenili iba 12, z poľa za dva body zo 16 tri a za tri body z 15 dva. Často zakončovali aj z nepripravených pozícii, naviac stratili 23 lôpt.
Za povšimnutie stojí, že okrem podkošových hráčov Mlyneka a Hanuseka, ktorí spolu zaznamenali
30 bodov ( Mlynek po individuálnych akciách resp. z trestných hodov a Hanusek po útočných doskokoch ), zostávajúci traja zaznamenali 4, pričom Renert asi po prvý raz v zápase, v ktorom nastúpil, vyšiel „nasucho“.
Za zmienku stojí, že zápas sa hral v Infiniti aréne za veľmi peknej návštevy a v športovom ovzduší. Že
to Košičania myslia s účinkovaním v extralige vážne, svedčí aj angažovanie Štefana Sviteka, ktorý ako kapitán Slávia TU Košice v roku 2007 zodvihol nad hlavu pohár pre majstra SR a neskôr bol úspešným trénerom žien Good Angels Košice a Wisly Krakov.
MBK AŠK Slávia Trnava v skupine o 1. – 8. miesto sa umiestnila na 6. mieste, keď zo 14 zápasov v 5 zvíťazila, v 9 prehrala pri celkovom pomere bodov 1076:1173.