MBK AŠK Slávia TRNAVA – PU Akadmik PREŠOV 87:80 (21:19, 49:29, 67:59)
Body za Trnavu: Hanusek 28, Švenk 20, Rantuch 13, Synak 4, Pozdech 3 (Zaťko 7, Labuda 5, Pinček 5, Šušanský 2, Stríž 0)
V záverečnom dvojkole 1. ligy mužov v zápase proti PU Akademik Prešov nastupovali domáci už bez Milana Vaga, ktorý odišiel hoisťovať do extraligvého MŠK Lučenec.
Prvá desaťminútovka mala vyrovnaný priebeh, až v závere získali Slávisti päťbodový náskok, ale úspešná trojka hostí upravila výsledok na 21:19.
V druhom dejstve síce dvoma úspešnými trestnými hodmi Prešov vyrovnal, ale potom zobrali Trnavčania oprate zápasu do svojich rúk, boli aktívnejší, darilo sa im aj strelecky a tak na polčasovú prestávku odchádzali s náskokom dvadsiatich bodov.
Dobre vstúpili aj do tretej štvrtiny a svoje vedenie zvýšili až na 59:31. Prišlo však jedno nie najšťastnejšie striedanie, dobre rozbehnutý stroj ako keby sa zabrzdil a dovtedy jasne sa vyvíjajúci zápas sa začal komplikovať. Prešovčania zrýchlili hru, začali sa im dariť kombinácie a keď sa Trnavčania nestačili včas vracať do obrany, využívali voľné pozície na úspešnú streľbu zo stredných a dlhších vzdialeností. Túto časť zápasu vyhrali 30:18 a znížili na rozdiel ôsmich bodov.
Domáci poslednú desaťminútovku začali dobre, ujali sa vedenia o 11 bodov a zdalo sa, že sú z najhoršieho vonku. Opak však bol pravdou. Hostia tromi trojbodovými košmi znížili na štyri body a tento rozdiel vydržal do stavu 84:80. Najlepší strelec zápasu Hanusek upravil na 86:80 a mohol definitívne rozhodnúť o víťazstve MBK, ale nepodarilo sa mu premeniť ani jeden zo štyroch trestných hodov, potom sa na čiaru trestných hodov postavil Rantuch a keď druhý premenil, hosťom už na víťazstvo nezostal čas a zápas ukončil úspešným blokom ich trojkového pokusu Zaťko.
Záver zápasu sa musel páčiť divákom, menšiu radosť z neho mali zainteresovaní na slávistickej lavičke, ale – koniec dobrý, všetko dobré. Dva body zostali doma a treba pochváliť všetkých hráčov, ktorí sa o to zaslúžili. Milan Lihan (vedúci družstva).
MBK AŠK Slávia TRNAVA – BK MŠK KEŽMAROK 86:64 (22:7, 55:30, 71:42)
Body za Trnavu: Zaťko 17, Synak 16, Rantuch 8, Švenk 8, Hanusek 6 (Labuda 13, Šušanský 8, Pinček 5, Pozdech 3, Stríž 2, Vencelík 0)
Podtatrancom z Kežmarku mali domáci čo oplácať, keď v zápase na ich pôde vyhrávali po polčase o 19 bodov, aby nakoniec z palubovky odchádzali s dlhým nosom.
Ujali sa vedenia od samého začiatku a po prvej desaťminútovke viedli o 11 bodov, za zmienku stojí, že hostia v tejto časti hry dosiahli iba sedem bodov.
V druhej štvrtine domáci pokračovali vo zvyšovaní svojho náskoku, aj keď hráči Kežmarku zvýšili svoju aktivitu a začalo sa im viacej dariť aj strelecky, po prvom polčase Slávisti vyhrávali o 25 bodov.
V druhej polovičke zápasu tempo hry opadlo, domáci už neboli natoľko úspešní strelecky, držalo ich premieňanie trestných hodov – z piatich premenili päť.
Hosťom sa podarilo prikrášliť výsledok v posledných troch minútach zápasu – stav 83:54 upravili na konečných 86:64.
Trnavčania dosiahli v tomto zápase šieste víťazstvo v základnej časti a s touto bilanciou sa predstavia aj v nadstavbovej časti v skupine o 6. – 9. miesto, kde ich súpermi budú IMC Slovakia Považská Bystrica, MŠK BK Žiar n. Hronom a BK MŠK Kežmarok. Milan Lihan (vedúci družstva).