MBK Trnava – MBK Karlovka   59 : 104 (30:55)

Body: Mlynek 17, Petráš 13, Novomestský 12, Hanusek 9, Sečeň 4 (Hirner 4, Rantúch 0, Vago 0, Švenk 0, Predný 0)

MBK Trnava – Petržalka   74 : 77 (32:44)

Body: Petráš 19, Hanusek 18, Mlynek 8, Sečeň 8, Renert 4 (Novomestský 11, Vago 6, Hirner 0, Predný 0)

Tréner Orgler:
V sobotu sme privítali lídra 1.ligy družstvo z Karlovky Bratislava, ktoré doteraz neprehralo. Na zápas sme nastupovali s odhodlaním odohrať vyrovnaný zápas a pokúsiť sa pripraviť prvú prehru tomuto súperovi, no od začiatku sme ťahali za kratší koniec. Súper sa na nás výborne pripravil a celoplošným tlakom na našich hráčov nám vlastne nič nedovolil už od začiatku zápasu a vo výbornom výkone pokračoval až do konca konca tohto duelu. Naši hráči hrali až s priveľkym rešpektom, čo hrači Karlovky náležite využili a dotiahli zápas do víťazného konca s výrazným bodovým rozdielom v ich prospech. Jediným pozitívom pre domáce družstvo, ktoré v tomto zápase sklamalo, bol výkon našich kadetov K.Švenka a M.Hirnera, ktorí sa nezľakli súpera a podali výborný výkon.
V nedeľu sme odohrali zápas s MŠK Petržalka Bratislava a znovu prehrali. Vstup do zápasu bol ako na hojdačke z obidvoch strán a družstvá sa striedali vo vedení. V polovičke druhej štvrtiny sme súperovi odskočili a viedli 28 : 19, ale hernou nedisciplinovanosťou sme náskok rýchlo stratili a súper vyhral polčas 32:34. Aj tretia štvrtina bola vyrovnaná a zápas sa zlomil na začiatku poslednej štvrtiny , keď sme viedli 64:63 a namiesto rozvážnej hry sme unáhlenou streľbou a stratami lôpt posadili súpera na koňa a bodovo nám odskočil na 64 : 70 a zápas takticky dotiahol do víťazného konca.
Víkendové zápasy boli pre mňa sklamaním, náš výkon nezodpovedal nášmu postaveniu v tabuľke, kde sa nachádzame na 2.mieste. Výkony v obidvoch zápasoch, ale hlavne v zápase proti MŠK Petržalka boli hrané veľmi individualisticky,takticky nedisciplinovane- hlavne v útočnej fáze a pokiaľ sa chceme umiestniť do tretieho miesta musíme sa znovu vratiť k našej kolektívnej hre založenej na rýchlom protiútoku, aktívnej, agresívnej tímovej obrane a organizovanom postupnom útoku. Už v sobotu privítame družstvá z Košíc a Žiliny a keď ich vyhráme, tretie miesto by nám nemalo újsť. Navyše sa v priamom súboji stretneme s družstvom Košíc, s ktorým bojujeme o druhé miesto, v Košiciach sme prehrali o 5bodov. Pozývam všetkých priaznivcov na tieto zápasy, ktoré budú posledné pod domácimi košmi v tejto sezóne.
http://www.mtt.sk/up/clanky-sport/Karlovka-zdolala-Trnavu-24-03-2014