Počas uplynulého víkendu sme hostili ďalší z ligových turnajov kategórie U14. Hoci boli pôvodne naplánované zápasy na oba dni, z dôvodu chorobnosti v družstve Handlovej sa hralo len v sobotu. Doobeda sme si zmerali sily s družstvom z Prievidze a v poobedňajších hodinách na nás čakalo Bratislavské B.S.C..

Prvý zápas mal jednoznačný priebeh. Hráči reprezentujúci metropolu hornej Nitry sa do nás s chuťou zakusli. Predvádzali pekný kolektívny basketbal s minimom chýb. My sme naopak hrali akoby sme nutne potrebovali dávku kofeínu na prebratie. Neplnili sme si svoje úlohy, vyhýbali sme sa kontaktom a pri prenose lopty sme sa spoliehali na driblingové zručnosti jediného vyvážajúceho hráča. Postupne sme vyčerpali oddychové časy, avšak ani tie nemali želaný účinok na náš vlažný a odovzdaný výkon. Po tretej štvrtine na ukazovateli svietil stav 79:22 a nebyť úspešnosti streľby vysoko nad našim bežným štandardom, mohol byť ešte hrozivejší. Pred posledným dejstvom zazneli na striedačke prísnejšie slová, než na aké sú naši hráči zvyknutí. Chlapci ako mávnutím čarovného prútika zmenili svoj prístup. Začali hrať tvrdšie, menej ustupovali súperovi. Vďaka tomu sme dokázali ubrániť nepopulárnu stobodovú hranicu a predviesť aj niekoľko pekných akcií v útoku.

MBA Prievidza 97:35 MBK AŠK Slávia Trnava

Body Slávia:Nagy 9, Jančula 7, Dzurek 6, Marcian 4, Hiža 4, Varga 4, Holobradý 3, Kršák 2, Kolár, Vítek, Holec, Krajčovič, Tomašek

V druhom stretnutí sme chceli nadviazať na koniec predchádzajúceho zápasu, čo sa nám podarilo. Náš tradičný súper – B.S.C. proti nám nastúpil bez viacerých dôležitých hráčov. Situáciu sme dokázali využiť a v prvej polovici zápasu sme s horúcim adeptom na majstrovský titul hrali vyrovnanú hru. Bohužiaľ, tretia štvrtina znamenala návrat do dopoludňajších hodín. Súper prepol do vyššieho módu a my sme rýchlo stratili pôdu pod nohami. Hoci sme sa B.S.C. v poslednej osemminútovke opäť čiastočne vyrovnali, výsledok bol jasne na strane Bratislavčanov. Napriek prehre je potrebné našich hráčov za predvedený výkon pochváliť. Podarilo sa nám zahrať najlepší polčas za posledné dva roky. Teraz potrebujeme urobiť ďalší krok a udržať si sústredenie počas celých 32 minút.

MBK AŠK Slávia Trnava 39:79 B.S.C. Bratislava

Body Slávia:Dzurek 12, Nagy 10, Marcian 7, Kolár 2, Varga 2, Vítek 2, Kršák, Holec, Hiža, Holobradý, Krajčovič, Jančula, Tomašek

Na domácom turnaji sme predviedli dva diametrálne odlišné výkony. Presvedčili sme sa, že bez bojovnosti nie je možné potešiť hrou ani seba, ani divákov. Tým patrí aj veľká pochvala za povzbudzovanie. Predovšetkým v druhom zápase pôsobili na naše družstvo ako vzpruha a na chlapcoch bolo vidieť, ako im vytvorená atmosféra vlievala silu do žíl. Z hráčov patrí uznanie Danielovi Gimlimu Dzurekovi, ktorý bol v oboch zápasoch oporou družstva a taktiež hráčom U13 plnohodnotne dopĺňajúcim naše rady.