MBK ASK Slávia Trnava VS Levy Senec 57 : 51 17:13 | 12:11 | 15:8 |13:19

Body: Koza Matej – 28 bodov, 8 doskokov; Jursa Jozef – 10 bodov, 21 doskokov (Double – double), 3 bloky; Augustín Marcel – 10 bodov, 15 doskokov (Double – double), 4 bloky; Savara Michal – 6 bodov, 6 doskokov; Špánik Fedor – 3 body, 8 doskokov

tréner Šušanský:

V sobotu – 12. marca, sme v ligovej kategórii starší žiaci U15 (roč. nar. 2007 a mld.) západ, privítali na domácej palubovke už nám dobre známeho súpera zo Senca. Od začiatku zápasu, až do poslednej sekundy, sme očakávali vyrovnaní priebeh a vedeli sme, že každá „maličkosť“ môže byť rozhodujúca. Tak aj bolo.. čoho určitým svedkom boli aj diváci v mestskej športovej hale. Považujem za potrebné v mojom komentári vysvetliť, a verím, že keď to budú ľudia čítať a premietnú si zápas, pomôže im to lepšie pochopiť momentálny stav hráčov, v ktorom sa nachádzame.
Do zápasu sme vstupovali s jasnými inštrukciami: Bojovať o každú loptu a centimeter palubovky, zodpovedne pristupovať v obrane ku hráčovi jeden proti jednému, v útočnej časti hry sa držať jednoduchých pravidiel ktoré na túto kategóriu máme nastavenú a ukázať srdce pre víťazstvo na domácej palubovke. Dôkazom týchto krokov bol aj fakt, že som schválne nemal pri sebe tabuľku, ktorú používam počas time-outov, aby sme sa ozaj plne sústredili iba na výkon z pohľadu „chcenia a užívania si hry“ bez „zbytočných nutných taktických krokov“ .. myslím si, že ak si teda premietneme náš herný výkon, ktorým sme sa prezentovali v poslednom zápase, je paradox, že aj napriek ležernému prístupu a lacnej „bojovnosti“, sme dokázali byť lepším celkom a zvíťaziť – doslova ale utrpieť víťazstvo.

Táto skutočnosť mi len poukazuje na to, čo už dávno chlapcom rozprávam. Že sú basketbalovo veľmi šikovný a majú dobre našliapnuté vpred, aby boli nepríjemním a obávaným súperom v budúcich basketbalových sezónach. No jediné, čo nás limituje a limituje ich samotných, je tréningový prístup. Či v zmysle dochádzky /čo už v týchto vyšších kategóriách je vôbec extrém niečo v tomto zmysle riešiť/ alebo potom z pohľadu nasadenia. 

Sprv môže tento môj komentár vyznieť negatívne, no opak je pravdou. Čím skôr chlapci pochopia, že majú na veľa a ak sa rozhodnú obetovať čas športu naplno, ktorý majú radi, o to skôr ich to „vystrelí“ vpred. A všetko to začína tréningom.. nie nadarmo sa vraví – „Ako trénuješ, tak hráš..“  

Aby som ale nevyznieval len negatívne, chcem pochváliť chlapcov ročníka 2008, ktorí napriek svojmu vekovému hendikepu na túto kategóriu už nie raz ukázali dôležitú a prakticky víťaznú zložku tohto družstva. Ďalej, chlapcov ročníka 2007 pochváliť za kolektívny prístup, kedy nie raz bolo vidno, že s mladšími hráčmi tvoria dobrý kolektív. 

No obe „strany“ , prakticky jedno družstvo / jeden tréningový kolektív , musia už vyššie rozobraté, zvýšiť svoje tréningové obrátky. 

Ďalej sa chcem poďakovať každému jednému divákovi, ktorí si našiel cestu v sobotu do MŠH a prišiel chlapcov športovo povzbudiť a motivovať vpred. 

V neposlednom rade ďakujem súperovi za dobrý zápas.