Naši najmladší basketbalisti sa prezentovali pekným basketbalom na turnaji v Žiari nad Hronom. Výsledky nie sú dôležité, nadšenie pre basketbal bolo obrovské!

Karlovka BA – Slávia Trnava 16:64

MBA Prievidza – Slávia Trnava 60:19

MŠK Žiar – Slávia Trnava 42:25

Komentár vedúcej družstva Ivany Kmetyovej:

Po mesačnej odmlke si chlapci U11 mohli zmerať svoje sily v turnaji v Žiari nad Hronom. Súpermi im boli družstvá:  MBK Karlovka Bratislava, MBA Prievidza a MŠK BK Žiar nad Hronom.

Do turnaja chlapci vstúpili výborne s pomerne hladkým víťazstvom nad MBK Karlovka Bratislava stavom 16:64. Chlapci predviedli peknú hru a strelecky sa presadili viacerí chlapci zo zostavy.

Po tomto víťazstve chlapcov čakal ale silný súper a tým bolo družstvo MBA Prievidza. Začiatok vyzeral nádejne, dokonca vyhrávali, ale bohužiaľ sa im nepodarilo udržať vysoké tempo súpera a zápas skončil nakoniec našou prehrou 60:19.

Posledným súperom turnaja bolo družstvo MŠK Žiar nad Hronom. Vedeli sme, že toto bude veľmi vyrovnaný zápas. Aj keď to bol posledný zápas celého turnaja a chlapci boli už unavení, predviedli vysoké nasadenie. Bojovali o každú loptu a viedli sme väčšiu časť zápasu. Bohužiaľ aj v dôsledku vyfaulovania dôležitých hráčov sme koniec zápasu neudržali a nakoniec zápas prehrali 42:25.

Aj keď je to ešte mladé družstvo je už vidieť, aj vďaka prácam oboch trénerok, že má veľký potenciál. Veríme, že tých víťazných zápasov v ich podaní bude už len pribúdať.