Už túto sobotu sa žiaci MBK Slávia Trnava predstavia na IV. edícii medzinárodného basketbalového turnaja Basket Cup Senec 2015.
V kategórii U13 si zmerajú sily postupne s domácim klubom GABBO Senec v úvodnom zápase dňa o 9:00. O 13:00 sa postavia proti Klokanom z Ivánky pri Dunaji a o 15:00 uzavrú turnaj proti MBK Karlovka.
Zápasy sa odohrajú na palubovke Základnej školy Mlynská v Senci.
Hrá sa systémom každý s každým podľa pravidiel FIBA, hrací čas je 4×10 minút a bude zastavený pri trestných hodoch a time-outoch.
Vyhodnocoje sa All-stars team turnaja a tri najlepšie mužstvá, veríme, že si medzi nimi nájdeme aj svoje mená ale najmä sa tešíme na kvalitnú basketbalovú konfrontáciu, ktorá našich chlapcov opäť posunie o kus ďalej. international basket cup senec

Ďalšia sobota, 19.9. bude patriť basketbalu aj na domácej pôde, v hale Slávia sa uskutoční Mestský turnaj žiakov v basketbale. Na turnaj sú okrem domácich žiakov MBK Slávia prihlásené mužstvá BC Galanta, BSC Bratislava a žiaci Banskej Bystrice. Ročníkovo patrí tento turnaj hráčom narodeným v rokoch 2002, 2003 a 2004.
Systém turnaja je tentokrát postavený play-off pavúkom. V 1.semifinále o 9:00 sa stretnú domáci žiaci s mužstvom BC Galanta a po nich si o 11:00 zmerajú sily Bystričania s BSC Bratislava. Porazené mužstvá z týchto zápasov si zahrajú o tretie miesto o 13:00 a víťazi si to rozdajú vo finále o 15tej.

Čakajú nás teda dve soboty plné basketbalu, vaša podpora bude vítaným dopingom pre našich žiakov.