MBK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 77:71 (18:18, 43:35, 60:53)
Štvrtiny : 18:18, 25:17, 17:18, 17:18
Body :Hirner 27, Šušanský 14, Rantuch 9, Hanusek 8, Synak 2 (Treflík 11, Horňák 4, Labuda 2, Pinček)
Do zápasu nastupovali Trnavčania s predsavzatím odčiniť piatkový neúspech v Seredi, mimochodom bola to prvá prehra s týmto súperom v prvoligovom zápolení.
Začali dobre, ujali sa vedenia 6:0, ale hostia sa nevzdávali, vyrovnali hru domáci držali krok najmä vďaka dobrej streľbe Hirnera a Šušanského. Po prvých desiatich minútach bol stav nerozhodný 18:18.
V druhej štvrtina sa MBK podarilo ujať vedenia v pomere 31:22, keď k spomínaným dvom strelcom sa pridali aj Treflík a Hanusek, a rozdiel 8 – 9 bodov si Slávisti udržiavali až do polčasovej prestávky, na ktorú družstvá odchádzali za stavu 43:35. Ako sa neskôr ukázalo, bol rozhodujúci pre konečný výsledok.
V tretej časti hry sa domácim nepodarilo vytvoriť rozhodujúci výraznejší náskok a tak v poslednom dejstve po hrubých chybách v rozohrávke Lokomotíva znížila na rozdiel dvoch bodov – 66:64. Našťastie oddychový čas, o ktorý požiadal tréner MBK Peter Ilko zabral, onedlho sa na ukazovateli skóre objavil stav 75:66 a Trnavčania tak doviedli zápas do víťazného konca.
V tomto stretnutí sa strelecky zaskvel Hirner, svoj štandard odviedol Šušanský, pochváliť treba podkošových hráčov Treflíka, Rantucha a Hanuseka najmä za dobré doskakovanie, ale svoje si na ihrisku odviedli aj Horňák a Synak, viacej sa čakalo od Labudu.

BK Lokomotíva Sereď – MBK AŠK Slávia Trnava 86:73 (26:17, 55:41, 70:2)
štvrtiny: 26:17, 29:24, 15:21, 16:11
Body za MBK: Šušanský 18, Hanusek 13, Hirner 8, Rantuch 5, Synak 2
(Ábel 16, Stríž 4, Teplan 3, Horňák 2, Treflík 2, Labuda 0, Pinček 0)

Do 1. ligy mužov – skupiny Západ nevstúpili muži MBK ľavou nohou. Do zápasu so Sereďou nastúpili so základnou zostavou Šušanský, Hirner, Synak, Hanusek a Rantuch. Tá však nezachytila nástup domácich, ktorí sa ujali vedenia 8:0 a aj keď sa v priebehu prvej časti hry podarilo Trnavčanom znížiť na rozdiel štyroch bodov 11:16, domáci ju vyhrali 26:17. Tí si vdruhej desaťminútovke udržiavali desaťbodový náskok a na polčasovú prestávku odchádzali s vedením 55:41.
Hostia sa neuchytili ani v tretej štvrtine, prehrávali už o 21 bodov, ale v jej závere znížili na 62:70. V poslednom dejstve tento stav pretrvával takmer tri minúty, ale strelecký výpadok hráči MBK nevyužili, za 6 1/2 minúty dosiahli jediný bod z trestného hodu a keď stratili 12 lôpt, o výsledku bol rozhodnuté.

Najbližší zápas v MŠH zohrajú muži MBK v nedeľu 18. X. 2015 o 10.oo hod. s IMC Slovakia Považská Bystrica.