Tréner Peter Orgler:

Ako tradične, sezónu sme začali v polovičke augusta v domácom prostredí a pokračovali týždenným sústredením  v Starej Turej. Po organizačnom prerozdelení hráčov – do U 14-ky boli zaradení niektorí hráči z U 13-ky , s cieľom vytvoriť kvalitnejšiu tréningovú skupinu.      Na hosťovanie k nám prišli traja hráči z klubu Gabko Senec – M.Koza (2008) a Š.Dobiš (2007) a M.Rybnikár (2006) z Gaba Senec, ktorí s nami absolvovali dve tréningové jednotky v týždni a samozrejme aj zápasy.

Po vylosovaní sme sa dostali do päťčlennej skupiny, kde jasnými favoritmi na postup do ďalších bojov  o titul MS-SR (postupovali dvaja) boli družstvá Interu Bratislava a MBK Prievidza, čo sa aj v priebehu súťaže potvrdilo. Naše družstvo zvádzalo boje o tretie miesto v skupine s družstvami z Bánoviec nad Bebravou a Levíc. V  konečnom účtovaní sme sa aj na 3.mieste umiestnili.  V tomto roku sme sa prihlásili aj do medzinárodnej súťaže CEYBL – (Stredoeurópska mládežnícka basketbalová liga ) s cieľom získavania ďalších herných skúseností v medzinárodnej konfrontácii. Na turnaje sme cestovali posilnení aj o hráčov zo Serede.  Absolvovali sme 3 kvalitné turnaje, kde naše družstvo odohralo prvýkrát vo svojej basketbalovej kariére také náročné zápasy. Získavanie  skúseností, sebavedomia, upevňovanie kolektívneho ducha, individuálny a aj kolektívny posun vo výkonnosti, to boli hlavné atribúty nášho pôsobenia v tejto súťaži a prejavilo sa to aj v zápasoch domácej súťaže. V nedohranej nadstavbovej časti sme začali veľmi dobre, vyhrali sme s Levicami a zápasy s Nitrou skončili nerozhodne – prehra a výhra.

Chlapci sa aj v tejto sezóne výkonnostne posunuli ďalej, lídrom družstva bol Andrej Náhlik za silnej podpory ostatných spoluhráčov. Pozitívom je zapojenie hráčov z U13-ky a tiež hráčov z hosťovania. Andrej, čo je potešiteľné pre nás sa dostal aj do širšieho reprezentačného výberu U14.

Nedohranie súťaže kvôli vzniknutej situácii nás mrzí, mali sme to veľmi dobre rozbehnuté, ale zdravie je na prvom mieste. Pretože v budúcom ročníku, ktorý budeme hrať  už ako U15, sa rušia obmedzenia v pravidlách, ktoré boli doteraz dané pre jednotlivé kategórie a v novej sezóne sa už posúvame do ,,veľkého basketbalu“- môže sa hrať clona na hráča s loptou, rôzne druhy obrán – celoplošne so zdvojovaním, zónová ap.  Kolektívny tréningový výpadok – vypadá to na dlhšie obdobie, nám preto bude veľmi chýbať v našom napredovaní. V tomto období sa ale môžeme venovať individuálnemu tréningu, samozrejme podľa možností – môžeme zvýšiť hlavne úroveň silových schopností, rozsah pohybu strečingovými cvičeniami a aj úroveň individuálnych herných činnosti, ktoré môžu chlapci trénovať síce v obmedzenom režime, ale môžu. Záleží len na každom hráčovi ako sa k tomu postaví a bude individuálne trénovať počas pandémie.

 

Chcel by som sa poďakovať Dominikovi Čapkovičovi – asistent trénera, Adriane Rakúsovej – vedúca družstva, vedeniu klubu a všetkým rodičom za skvelú spoluprácu v sezóne 2019/2020.

Záverom by som chcel povedať, že súčasná situácia je silný zásah do nášho osobného, pracovného, školského a športového života, ale ja pevne verím, že v auguste (možno aj skôr) začneme spoločnú prípravu, preto – zostaňme silní a zodpovední v tejto zložitej dobe.

SLÁVIA DO TOHO !