Ako hodnotíš sezónu z hľadiska výkonnostného posunu hráčov?
Pre chlapcov to bola prvá ,,ostrá“ súťažná sezóna v tomto zložení a myslím si, že sme ju zvládli k spokojnosti všetkých. Skonsolidovali sme dochádzku na tréningy a zápasy, disciplínu na tréningoch a progres sa začína ukazovať. V prvom roku nášho pôsobenia sme sa venovali hlavne všestrannej pohybovej príprave, individuálnym basketbalovým zručnostiam a bola radosť sledovať výkonnostný posun u všetkých. Pozitívne je , že z našej tréningovej skupiny odišlo minimum hráčov, bavili sme sa basketbalom a dúfam, že to chlapcom vydrží aj do budúcna, keď tréningový proces bude náročnejší.

V družstve bolo viacero ročníkov (od 2006 až 2009), bolo to cítiť v tréningovom procese?
Určite áno, preto sme museli veľakrát rozdeliť družstvo a pracovať v skupinách primeranej výkonnosti. Trošku nás to brzdilo – niekedy až 25 detí na tréningu, ale zvládli sme to.

Vieme, že od budúceho roku sa ročníky 2006 + niektoré šikovné ročníky 2007 oddelia a budú hrať samostatne súťaž U12, čo očakávaš od tejto selekcie?
V prvom rade kvalitnejší tréningový proces, tréningová skupina bude vyrovnanejšia a budeme sa môcť dôslednejšie individuálne venovať hráčom a už sa zamerať aj na trénovanie jednoduchých herných kombinácií.

Naopak, ročníky 2007 a mladší budú mať súťaž U11, je to správny krok klubu?
V súčasnosti máme tri prípravky (od septembra otvárame ďalšie dve), kde by mal byť dostatočný počet hráčov pre kategóriu U11 (2007 a mladší),ktorí po doplnení o hráčov z terajšej U11 môžu vytvoriť konkurencieschopné družstvo, čo sa už ukázalo aj na turnajoch, ktoré novo tvoriace sa družstvo odohralo. Určite je to správny krok klubu aj pre budúcnosť, kde je zámerom klubu vytvoriť kompletnú mládežnícku pyramídu, aby sme v každej kategórii mali družstvá s dostatočným počtom hráčov. V dnešnej dobe je to náročná práca a chcel by som vyjadriť poďakovanie všetkým , hlavne p.Liptákovi, ktorí sa na fungovaní klubu podieľajú a vytvárajú nám výborné podmienky na napĺňanie našich cieľov.

Tvoje ciele s družstvom U12 v nasledujúcom ročníku?
Baviť sa basketbalom a posunúť sa o ,,krôčik“ ďalej.

Ďakujeme za rozhovor.
SLÁVIA DO TOHO
DSC_4041