Slávia TRNAVA – MBK ŽU ŽILINA 56 : 87 ( 16:22, 31:41, 46:62 )
štvrtiny : 16:22, 15:19, 15:21, 10:25

Body: Mlynek 16, Hanusek 13, Michálik 6, Novomestský 4, Hirner 2 (Renert 9, Mečiar 2, Predný 2, Rantuch 2)
Komentár k zápasu:
Po dvoch nevydarených zápasoch s bratislavskými družstvami mali Slávisti možnosť oplatiť prehru MBK ŽU Žilina.
Na jej palubovke v základnej časti veľmi dobre začali, prvú štvrtinu vyhrali 25:18 a po prvom polčase prehrávali iba o tri body 39:42,aby napokon domácim podľahli 77:94.
V MŠH Žilinčania prekvapenie na svoj účet nepripustili. Viedli od začiatku, domáci ešte znížili na rozdiel jedného bodu za stavu 7:8 resp. 13:14, ale prvú štvrtinu vyhrali 22:16. Trnavčanom sa nedarila streľba – spod koša z deviatich pokusov premenili iba tri a z poľa jedenástich dva.
Na úvod druhej desaťminútovky domáci znížili na rozdiel štyroch bodov, ale potom prišiel rozhodujúci trhák Žiliny, ktorá zvýšila vedenie na 32:20 a na polčasovú prestávku odhádzali družstvá za stavu 31:41. Presná muška Slávistov opäť obchádzala – spod koša boli zo siedmich pokusov úspešní v štyroch a z poľa z deviatich iba raz, držala ich aspoň 100 % úspešnosť trestných hodov – 5/5. Zvýšil sa však počet stratených lôpt.
Obrat v hre nepriniesla ani tretia štvrtina, hostia svoj náskok postupne zvyšovali a začala sa prejavovať aj ich lepšia fyzická pripravenosť.
Naplno sa to prejavilo vo štvrtom dejstve, ktoré vyhrali 25:10 a celý zápas, ktorý mal priemernú úroveň, hladko 87:56.
Trnavčania sklamali strelecky – spod koša z 38 pokusov premenili iba 16 a z poľa z 34 šesť. Lepšie to nebolo ani s trestnými hodmi – z 19 boli úspešní v desiatich prípadoch. Zaostávali aj v útočnom doskako-vaní – desať doskokov je málo a rozdiel bol aj v získaných a strate- ných loptách – 9 získaných a 19 stratených.