MBK Slávia Trnava – Levmilk Levice    55 : 116    ( 14 : 26, 22 : 56, 40 : 85 )

Strelci Slávie Trnava: Švenk 23 b, Knapík 10 b, Lelkeš, Šuran a Mečiar po 4 b, Beluský a Pozdech 3 b, Pecník a Pekarík 2 b, Koroš 0 b

V sobotňajšom zápase nastúpili kadeti Trnavy proti Leviciam, ktoré patria k hlavným ašpirantom na ligový triumf. Hneď od začiatku hostia dokazovali svoju kvalitu. Domáci im boli vyrovnaným partnerom hlavne v úvodnej desaťminútovke, ktorá skončila prijateľným 8-bodovým rozdielom. Potom začali domáci hráči produkovať množstvo chýb, ktoré skúsené družstvo z Levíc nekompromisne trestalo. Hostia mali dominanciu najmä pod košom, kde disponovali niekoľkými 2-metrovými hráčmi. Tréner domácich dal v zápase priestor všetkým hráčom, aby si vyskúšali hrať proti silnejšiemu súperovi a aby získali cenné skúsenosti.

Adam Mečiar – hráč Slávie Trnava: Od začiatku zápasu bol favorit jasný, no na palubovku sme nastúpili s vedomím, že zápas sa ako vždy začína 0:0. Vedeli sme, že to budeme mať veľmi ťažké no s čistým svedomím môžem povedať, že sme do toho dali všetko. Myslím si, že aj keď nám chýbali 2 hráči zo základnej zostavy vrátane kapitána Hirnera , tak  sme podali relatívne dobrý výkon, bohužiaľ kvalita súpera je stále o úroveň vyššie. V najbližšom období budeme musieť ešte veľa na sebe popracovať.

MBK Slávia Trnava – BK SPU Nitra   67 : 72     ( 8 : 15, 23 : 30, 53 : 49 )

Strelci Slávia Trnava: Hirner 25 b, Švenk 15 b, Skúbeň 9 b, Mečiar 8 b, Beluský a Knapík po 4 b, Pecník 2 b, Lelkeš, Šuran a Pozdech 0 b

V priamom súboji o postup medzi najlepších osem družstiev privítali domáci Trnavčania družstvo Nitry, s ktorým potrebovali vyhrať rozdielom 12 bodov. Domácim nevyšiel hneď úvod zápasu, keď po pár minútach prehrávali 1 : 11! a pôsobili veľmi nervózne. Až po odychovom čase sa hra vyrovanala a mladí Trnavčania začali doťahovať stratu a po polčase svietil na ukazovateli skóre stav 23 : 30. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, keď domácim vyšiel, vďaka vynikajúcej defenzíve, úvod tretej štvrtiny a v 28. minúte vyhrávali dokonca už o 11 bodov! V tom okamihu nikto nepochyboval o tom, že domáci by tento duel nemali zvládnuť, no po pár ľahkých košoch Nitry sa vrátila na ruky Slávistov nervozita. Zápas sa otočil v poslednej štvrtine, kde hráči Nitry zvládli lepšie koncovku a zaslúžene vyhrali. O zápase rozhodol hlavne výkon hráča hostí Bisahu autora 38 bodov a dôraz pod košmi, kde Trnavčania mali veľký problém na doskoku.